BOHEMA w Warszawie: zamieszkaj w dawnej fabryce [WIZUALIZACJE]

Bohema to nowa, licząca ponad 4 ha inwestycja łącząca w sobie tradycję z nowoczesnością. Ma być doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta, świadczy o tym porozumienie podpisane niedawno z władzami stolicy, które skutkować będzie między innymi połączenie inwestycji z planowaną stacją Metra Szwedzka.

Miasto St. Warszawa oraz  spółka OKAM podpisały porozumienia dotyczące wdrożenia jak najkorzystniejszych rozwiązań komunikacyjnych związanych z realizacją inwestycji mieszkaniowo-handlowej Bohema. W jej wyniku Bohema zostanie połączona ze stacją Metra Szwedzka, pasażem, a także z siecią zjazdów z ulicą Strzelecką. Jest to kolejny duży krok przybliżający spółkę do rozpoczęcia inwestycji.

Bohema powstanie na terenie dawnej fabryki Pollena przy ulicy Szwedzkiej. W industrialnej, starej zabudowie powstanie nowe osiedle mieszkaniowe,  a starą część zajmą lokale handlowo – usługowe oraz restauracje. Parter natomiast zostanie zagospodarowany pod unikatowy Food Market, który nawiązywać będzie do tradycji targów praskich. Liczyć ma on aż 2 000 m kw. i będzie można spróbować w nim specjałów z różnych zakątków świata.

Inwestor planuje wybudowanie tutaj łącznie około 900 mieszkań.

Główną ideą projektu jest stworzenie nowego „serca” Pragi – ogólnodostępnej publicznej przestrzeni artystycznej, która będzie zapraszać do siebie lokalnych mieszkańców i artystów. Swoje miejsce znajdą tutaj również lokalni przedsiębiorcy, producenci i rzemieślnicy. Jak zapewnia inwestor, Bohema to unikatowy projekt na skalę polską i światową. Fabryka Polleny ma niesamowity potencjał, który postanowiona nareszcie wykorzystać. 

Za projekt odpowiada konsorcjum dwóch firm architektonicznych: SUD Architekci w zakresie części komercyjnej oraz Grupa 5 w zakresie części mieszkaniowej. 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły