Najpiękniejsze biuro na świecie znajduje się w Polsce! Architekci z nagrodą Best Office Awards

Wnętrza biura Brain Embassy w Warszawie zdobyły nagrodę w konkursie Best Office Awards 2019. To duży sukces pracowni mode:lina z Poznania, której architekci zaprojektowali nagrodzone wnętrze.

Best Office Awards to prestiżowy rosyjski konkurs architektoniczny, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku. Każdego roku w konkursie bierze udział ponad 100 projektów czołowych rosyjskich oraz międzynarodowych marek. Projekty zrealizowane poza Rosją otrzymują od jury specjalną nagrodę – za Najlepsze Zagraniczne Biuro. To właśnie zwycięzcą tej kategorii został warszawski co-creating Brain Embassy oraz architekci z biura mode:lina. Polski co-creating konkurował z projektami takich biur jak OLX oraz Kaspersky Lab, a tegoroczną listę jury otwierało nazwisko Christosa Passas z pracowni Zaha Hadid Architects. 


Brain Embassy oferuje przestrzenie, w których można pracować w ruchu, odpoczywać, medytować lub jeździć rowerem. Przestrzeń wyróżnia się nietypowym nawiązaniem do mózgu człowieka, który składa się z ponad 100 miliardów neuronów, dzięki którym myślimy, działamy i odkrywamy. Jeszcze więcej jest synaps, przez które “przeskakują” informacje w naszym mózgu! Czerpiąc z tych faktów oraz z identyfkacji wizualnej, projektanci z mode:lina stworzyli przestrzeń całkowicie podporządkowaną ludzkiemu umysłowi. 

Odwiedzających Brain Embassy na warszawskim Mokotowie już od wejścia prowadzą przez całe wnętrze przestrzenne formy inspirowane neuronami i synapsami. Tak jak w naszym mózgu przeskakują przez nie impulsy, tak przez kolejne strefy Brain Embassy przeskakują stalowe konstrukcje synaps spinając ze sobą kreatywne przestrzenie tego co-creatingu.

Przestrzeń Brain Embassy wyznaczyła nowy kierunek, którego celem jest już nie tylko piękne i funkcjonalne wnętrze biura ale przede wszystkim zaangażowana społeczność, która w nim pracuje oraz je współtworzy.

Architekci wypełnili wnętrze wieloma niespodziankami, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Każda z sal konferencyjnych opowiada o wielkich umysłach: matematykach (duże liczydło), artystach (grafki rozchlapanej farby na posadzkach), chemikach (pierwiastki chemiczne), architektach (klocki), naukowcach (biblioteka), fotografach (studio fotografczne), czy projektantach mody (wykroje krawieckie). Uzupełnieniem oferty mniejszych sal jest wypełniony synapsami duży multiroom z podwieszanymi stołami.

W nowej lokalizacji warszawskiego co-creatingu Brain Embassy każdy odnajdzie przestrzeń skrojoną pod potrzeby swojej frmy i swojego własnego charakteru. Możesz pracować w zaciszu sali bibliotecznej, dzielić się inspiracjami i pomysłami w dużej przestrzeni open-space wypełnionej mapami myśli, czy spotkać się ze swoim klientem na miejskim placu pełnym drzew. Wszystko zależy tylko od tego jak daleko sięga własna wyobraźnia!

zdjęcia: Patryk Lewiński (facebook.com/lewinskifoto)