Brama Miasta w Łodzi osiągnęła już docelową wysokość. Wow!

Brama Miasta to miejsce tworzone przez samych mieszkańców Łodzi, otwarte na ich inicjatywy. Idealne do pracy na świeżym powietrzu, popołudniowych spotkań, wieczornych wydarzeń kulturalnych oraz inicjatyw społecznych.

Brama Miasta to inwestycja biurowa, która odpowiada na jedno z głównych założeń Nowego Centrum Łodzi – tworzy wielofunkcyjną przestrzeń w samym centrum miasta. To nowoczesne miejsce dla biznesu, gdzie docelowo będzie mogło pracować nawet 4 000 specjalistów. Inwestycja będzie składała się z dwóch budynków biurowych o łącznej powierzchni 40 000 mkw. Do dyspozycji pracowników będzie dwupoziomowy parking podziemny z 231 miejscami parkingowymi i ok. 200 miejscami rowerowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także parking miejski oferujący 960 miejsc postojowych.


Sercem inwestycji jest ogólnodostępny plac z amfiteatrem i kawiarniami, z którego będą mogli korzystać wszyscy łodzianie. To miejsce, które może stać się centrum aktywności kulturalnych, jak też pracy na świeżym powietrzu – na placu znajdą się gniazda elektryczne (również gniazda do szybkiego ładowania aut elektrycznych) i bezpłatne WiFi.

Kompleks biurowy Brama Miasta będzie realizowany w oparciu o standard budowania dostępnego, który w ubiegłym roku został wypracowany wspólnie z Fundacją Integracja. Oznacza to, że Brama Miasta będzie miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnością, matek z dziećmi, seniorów czy obcokrajowców. Budynek będzie starał się ekologiczną certyfikację LEED Gold.

materiały prasowe: http://www.brama-miasta.pl