Browar w Moskwie otoczony „wieżowcami na szczudłach”. Powstaną przy samej rzece.

Plany zakładają wybudowanie dwóch apartamentowców, wewnątrz których znajdzie się dawny kompleks budynków browaru. Celem architektów było zaprojektowanie budynków tak, by nie zasłaniały zabytkowej manufaktury.

Udało się to dzięki wyniesieniu budynków na stalowej konstrukcji, która nieco przypomina szczudła, na których postanowiono apartamentowce.

„Kawałek miasta wzniesiony w powietrze”

Zabieg ten pozwala na płynny przepływ mieszkańców i turystów zwiedzających Browar Badaevski, a jednocześnie pozwala na wykorzystanie wolnej przestrzeni otaczającej kompleks. Powstające budynki będę osadzone na wysokości 35 metrów, a ich wysokość wyniesie 75 metrów. Wymiary te są wyznaczone w ramach ochrony statusu zabytku browaru.Fasada apartamentowców będzie niemal w całości pokryta szklanymi panelami, co pozwoli nowym mieszkańcom na podziwianie panoramy stolicy Moskwy. Najdroższe mieszkania zloakalizowane są od strony rzeki. Widok z mieszkań tak usytuowanych skierowany jest na moskiewską dzielnicę biznesową, w której znajduje się miedzy innymi wieżowiec OKO – najwyższy budynek w Europie.