Brutalistyczny dom pełen roślin. Tu króluje natura i beton!

Lubicie połączenie surowego betonu, szkła i zieleni tropikalnych roślin? My bardzo, dlatego opisaliśmy dla Was brutalistyczny dom z Bali.

Dom nazwany A Brutalist Tropical Home in Bali powstał w pracowni Patisandhika działającej z projektantem Danem MItchellem. Ten mający ponad 510 metrów kwadratowych dom zlokalizowany jest na wybrzeżu wyspy, z którego rozciąga się widok na tropikalny las, pola ryżowe i morze. Budynek ma trzy piętra, dzięki czemu we wnętrzach powstały wysokie dwupiętrowe przeszklenia, a także wysokie biblioteczki oraz antresole. Panoramiczne okna niemal w całości zastawione są roślinami, które wystają z doniczek, zwisają ze ścian, a także wyrastają dosłownie z podłogi.


Z zewnątrz budynek wygląda bardzo surowo. Jego geometryczne betonowe ściany nachodzą na siebie tworząc ciekawe formy i dodając mu charakteru. Fasadę zdobią dziesiątki palm, krzewów i pnączy, które porastają konstrukcję i dają właścicielom prywatność. Wewnątrz znalazło się również miejsce na dzieła sztuki, zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej.

 

zdjecia : Tommaso Riva