Brytyjska wyspa i fort na sprzedaż. Kupisz ją w cenie mieszkania!

Marzyłeś kiedyś o własnej wyspie? A może o własnej wyspie, na której leży zabytkowy fort? Jeżeli tak, to właśnie przyszła możliwość spełniania tej wizji. Wyspa Stack Rock Fort właśnie została wystawiona na sprzedaż i to w zaskakująco niskiej cenie!

Wyspa Stack Rock Fort leży na  południowy-zachód od wybrzeża Walii i należy do hrabstwa Pembrokeshire. Plany mówiące o powstaniu fortu pochodzą jeszcze z 1539 roku. W tamtych czasach obiekt miał chronić szlak morski Milford Haven. Późniejsze propozycje miały na celu ochronę Królestwa przed najazdem Napoleona. Warownia powstała jednak dopiero w roku 1852, czyli, grubo ponad 30 lat po śmierci Cesarza Francuzów. W roku 1859 obiekt przeszedł przebudowę stając się 5-kondygnacyjny bastionem wyposażonym w 32 działa czarnoprochowe. Późniejsze modernizacje sprawiły, że obiekt chronił wyspy brytyjskie nawet w czasie obu wojen światowych.

(Credit: Rightmove)

Wyspa właśnie została wystawiona na sprzedaż. By stać się jej właścicielem nie trzeba być multimiliarderem. Cena to 400.000 funtów, czyli ok. 2 milionów złotych. Brytyjczycy żartują, że jest to mniej niż trzeba zapłacić za kawalerkę w Londynie. Jest jednak jeden szkopuł, w umowie zakupu zawarty jest obowiązek wyremontowania obiektu co z pewnością wygeneruje olbrzymie koszty. Jednak jak zaznaczają historycy, jest to wyjątkowa okazja by stać się właścicielem kawałka fascynującej historii, a obiekt ma spore predyspozycje by stać się np. luksusowym hotelem, czy wyjątkowym miejscem na imprezy towarzyskie.