Design coraz częściej wkracza do zwierzęcego świata. Niemal codziennie słyszymy o minimalistycznych poduchach dla psów, eleganckich drapakach dla kotów, czy pięknych kolekcji misek. Tym razem przyszedł czas na budę ogrodową z trawnikiem na dachu!

Projekt powstał w pracowni Schicketanz. Projektnci z tego biura od lat skupiają się na projektowaniu przedmiotów związanych z życiem naszych pupili. W tym roku wypuścili na rynek psią budę, którą nazwali Doggy DreamHouse, czyli po polsku Psi Dom Marzeń. Jego domownicy nie tylko mogą się skryć w prostym drewniany boksie, ale również wejść na jego dach, który pokryty jest zielonym tarasem.

Buda zaopatrzona jest także w niewielkie okno, które ma pomagać w wentylacji wnętrza, a także niewielką wysuwaną szafkę, w której pies, a raczej jego właściciel, może skryć ulubione przysmaki lub zabawki. Dodatkowo domem ma własną klimatyzację zasilaną panelami słonecznymi, natomiast na dachu zamontowano czujniki ruchu. Gdy pies wejdzie na swój taras uruchamia się niewielka pompka, z której tryska woda. Ma ona służyć nie tylko jako poidełko dla zwierzaków, ale również podlewa trawnik.