Buda z piłek tenisowych. Piłki można wyjąć, by pobawić się z psem. 

Buda z piłek tenisowych. Piłki można wyjąć, by pobawić się z psem. 

Takie akcje bardzo lubimy. Buda z piłek tenisowych została zaprojektowana przez architektów z CallisonRTKL. Przedstawiciele pracowni przekazali ją na aukcję charytatywną, której celem jest pomoc zwierzakom. 

Buda z piłek tenisowych nazwana “Fetch House” została wykonana z biodegradowalnego plastiku oraz ponad 1000 piłek tenisowych, które ze względu na to, że nie spełniają określonych wymogów nie mogły trafić do sprzedaży. To, co najbardziej ciekawe w projekcie zaproponowanym przez CallisonRTKL to fakt, że konstrukcja budy jest modułowa, co oznacza, że można ją łatwo modyfikować, demontować i ponownie składać bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Ciekawą funkcją jest również łatwy demontaż pojedynczych piłek tenisowych, które można po prostu wyciągnąć ze ścian, czy dachu budy i wykorzystać do zabawy z naszym czworonogiem. Po wszystkim piłkę można odstawić na miejsce wciskając ją w specjalnie dopasowane wnęki. Jak dodają architekci, zabieg ten sprawił, że „fasadę” budy można łatwo modyfikować wyciągając kolejne piłki tenisowe. Dzięki temu nasz pupil może mieć więcej lub mniej światła, czy powietrza w budzie. Warto również dodać, że można zmieniać jej wymiary i kształty dodając kolejne modułowe panele. Dzięki temu buda z piłek tenisowych może zostać dostosowana do potrzeb większych psów.

Buda została przekazana na aukcję charytatywną, z której dochód zasili konto Society for the Prevention of Cruelty to Animals (SPCA) w Teksasie. Jest to organizacja walcząca z problemem przemocy wobec zwierząt.

Czytaj też: Zwierzęta | Ekologia | Design |