Budynek biurowy przy Kościelnej w Poznaniu. Praca dyplomowa Joanny Gapskiej

Praca poświęcona jest projektowi koncepcyjnemu budynku biurowego przy ulicy Kościelnej  w Poznaniu. Głównym celem projektu jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni biurowej sprzyjającej efektywnej pracy. Budynek oprócz głównej funkcji biurowej, został zaprojektowany tak, aby spełniał oczekiwania wizualne użytkowników oraz prezentował rozwiązania technologiczne, które sprawią, że będzie przyjazny dla ludzi, środowiska i najbliższego otoczenia.

W opracowaniu przedstawiono wnioski i wytyczne wynikające z analizy dokumentów, aktów prawnych, przegląd współczesnych trendów w kształtowaniu obiektów o podobnej funkcji, porównanie aktualnych rozwiązań technologicznych w budynkach energooszczędnych oraz efekty wizji  lokalnej,  która stała się podstawą dla proponowanych rozwiązań projektowych.

Projekt przedstawia program funkcjonalny wielokondygnacyjnej, nowoczesnej powierzchni biurowej wraz z usługami na parterze budynku. Budynek ma być nową wizytówką poznańskiej dzielnicy Jeżyce, jednocześnie wkomponowując się w istniejącą tkankę miejską. Głównym założeniem jest przemyślane wykorzystanie przestrzeni pod względem architektonicznym, funkcjonalnym i ekologicznym. Zastosowane technologie, rozwiązania projektowe mają podkreślać wartość zieleni w przestrzeni miejskiej, rolę zrównoważonego budownictwa oraz być odpowiedzią na to, jak wykorzystując nowoczesne rozwiązania możemy projektować budynki, które spełniają obowiązujące normy prawne.


DANE OGÓLNE:
Autor: inż. arch. Joanna Gapska
Temat: The Office Building at the Kościelna Street in Poznań
Nazwa uczelni: Politechnika Poznańska / https://www.put.poznan.pl
Promotor: dr inż. arch. Adam Siniecki
Typ pracy: Dyplom inżynierski
Data obrony: 14.02.2022

KILKA SŁÓW O MNIE
Nazywam się Joanna Gapska. Jestem studentką czwartego roku na kierunku architektura na Politechnice Poznańskiej. Kierunek ten studiuję w języku angielskim, co sprawia, iż są one dla mnie jeszcze bardziej interesujące. Jestem również absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z tytułem inżyniera geodezji i kartografii.

Architektura okazała się być moją pasją. Projektowanie i tworzenie nowych koncepcji sprawia mi ogromną przyjemność. Kolejną z pasji jest podróżowanie. Dzięki studiom i zdobytej wiedzy podróże stały się dla mnie jeszcze bardziej ekscytujące. Wiedza ta sprawiła, iż zupełnie inaczej postrzegam architekturę odwiedzanych miast.

Myślę, że jestem osobą odpowiedzialną i pracowitą, komunikatywną i bezpośrednią. W najbliższym czasie chciałbym kontynuować naukę na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Architektury. Moim celem jest uzyskanie tytułu magistra architektury.

Czytaj też: Portfolio | Architektura w Polsce | Biurowiec | Biuro | Poznań | Miasto

źródło: Materiał Prasowy / Joanna Gapska