Budynek mieszkalny Angel City we Wrocławiu niemal gotowy [ZDJĘCIA]

Jego projekt przygotowali architekci z pracowni EPR Architects. Budynek mieszkalny Angel City znajduje się przy ulicy Walońskiej we Wrocławiu.

Do wnętrza powoli wprowadzają się pierwsi mieszkańcy. Budynek zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie starego rynku. W sumie znajduje się tu aż 370 mieszkań, to zarówno kawalerki jak i ponad 100-metrowe apartamenty z tarasami. Parter budynku stanowi przestrzeń handlowo-usługowa o powierzchni ponad 2000 m kw.

Już na etapie projektowania, budynek został dopracowany w najmniejszych detalach pod względem funkcjonalności, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się wieloma udogodnieniami jak choćby lobby z całodobową ochroną, centrum fitness i strefą SPA oraz salą zabaw dla dzieci. Nasze inwestycje podążają za rosnącą świadomością ekologiczną Polaków, dlatego w podziemnej części budynku przewidzieliśmy stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz rowerownię – mówi Iwona Jurczenko, Sales and Marketing Director West z Angel Poland Group.


Mimo położenia w gęsto zabudowanym centrum deweloper starał się zapewnić mieszkańcom optymalną ilość zieleni. Tereny zielone pojawią się nie tylko na wewnętrznym dziedzińcu, ale też na części dachów.

Odpowiedzialni za projekt budynku architekci wiele projektów zrealizowali w Wielkiej Brytanii. W przypadku wrocławskiego budynku Angel City zaprojektowali charakterystyczne, wysokie wejście podtrzymywane na filarach. To swego rodzaju brama, która symbolicznie łączy nowoczesny budynek z tkanką starego miasta. Fragment ten dopiero powstanie. Jak będzie wyglądać? Zamieszczamy wizualizację pod galerią zdjęć.

Czytaj też: Wrocław | Elewacja | Cegła | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe