„budynki + idee”. Premiera albumu o projektach i realizacjach Roberta Koniecznego

Do sprzedaży trafi 27 listopada. Książka „budynki + idee” Roberta Koniecznego z KWK Promes to pierwsze polskie wydanie światowego tytułu, w którym architekt-wizjoner Robert Konieczny opowiada o przełomowych budynkach swojej pracowni.

Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Pascal. W środku można znaleźć najlepsze projekty i realizacje architektoniczne w Polsce.

Album „budynki i idee” Roberta Koniecznego przedstawia historię budynków w niespotykany wcześniej sposób. Znajdziemy tu dawkę humoru, autorską narrację biegnącą pod zdjęciami i rysunkami, które wciągają niczym film. Publikacja powstała zarówno z myślą o profesjonalistach, jak i o osobach, które dopiero zaczynają poznawać świat architektury.

W rozmowie z Philipem Jodidio, cenionym amerykańskim krytykiem architektury, Robert Konieczny szczegółowo omawia proces tworzenia najważniejszych realizacji oraz idee, które inspirowały każdy etap ich powstawania – od konceptu po finalną formę.

Idee wyrażane przez Roberta Koniecznego są dość radykalne i zaskakujące. Nieoczekiwane formy jego obiektów to nie tyle styl, co konstrukt intelektualny – Philip Jodidio.

Sprawdź

W ramach premiery w środę 27 listopada odbędzie się spotkanie z Robertem Koniecznym. Transmisję z wydarzenia można śledzić na Facebooku TUTAJ. Album można zamówić na stronie EMPIK.COM TUTAJ.

Serwis whiteMAD.pl jest patronem medialnym wydawnictwa.

_

Robert Konieczny

Architekt, założyciel pracowni KWK Promes. Autor wielu wybitnych budynków zdobywających najważniejsze zagraniczne nagrody, w tym Arki Koniecznego w Brennej (najlepszy dom na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards w 2017 roku), muzeum Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (najlepszy budynek na świecie na World Architecture Festival 2016 w Berlinie oraz najlepsza przestrzeń publiczna w Europie przyznana przez CCCB w Barcelonie w 2016 roku). Jego Galeria Sztuki Współczesnej Plato w Ostrawie została w 2024 roku jednym z pięciu najlepszych budynków Europy wg fundacji Mies van der Rohe powołanej przez Unię Europejską. Zagraniczny członek francuskiej Académie d’Architecture.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Architektura w Polsce | KWK PROMES | Modernizm | Historia | whiteMAD na Instagramie