Butik BODYMAPS w Warszawie. Za jego projektem stoją Mili Młodzi Ludzie

Nowy butik BODYMAPS powstał w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Jest maleńki, jednak wyjątkowy. Architekci zaprojektowali go tak, by w przyszłości można było łatwo zdemontować meble i zaaranżować lokal w inny sposób.

Projekt butiku przygotował zespół Mili Młodzi Ludzie – Lech Moczulski, Przemysław Nowak oraz Iza Rogucka. Jego powierzchnia to nieco ponad 26 m kw. To niewielka, ale oryginalna przestrzeń, która stała się tłem dla kobiecych strojów kąpielowych. W BODYMAPS znaleźć można stroje kąpielowe, których kolorystyka i detale nawiązują do estetyki lat 50., 60., i 70.

Lokal powstał w przestrzeni pop-upowej, czyli zajmowanej przez najemcę sezonowo. Butik BODYMAPS za jakiś czas zostanie zdemontowany, dlatego architekci chcąc pozostać w duchu less waste zaproponowali redukcję elementów trwałych do minimum. Większość elementów stanowią tutaj autorskie meble wykonane przez projektantów oraz geometryczne mobilne bryły. Mogą one zostać użyte do kolejnych odsłon butiku, które powstaną w innych miejscach.

butik BODYMAPS


Projektując lokal architekci inspirowali się surowym, industrialnym otoczeniem budynku dawnej elektrociepłowni. Metalowe konstrukcje standów ekspozycyjnych utrzymane zostały w ciepłym różu. Zostały one wyeksponowane na tle ścian w kolorze złamanego pomarańczu. Przestrzeń ekspozycyjną od przebieralni oddziela parawan w kształcie fali w kolorze fioletowym. Lustrzany fragment na froncie lady sprzedażowej nadaje meblowi lekkości i vintage’owego wyglądu, współgrającego z charakterem marki.

Mili Młodzi Ludzie słyną z projektów wnętrz. Wcześniej opisywaliśmy między innymi mieszkanie z widokiem na Stare Miasto w Poznaniu. Nasz materiał o tej realizacji możecie przeczytać klikając TUTAJ.

Czytaj więcej: Warszawa | Sklep | Wnętrza | Butik

fot. ONI Studio, źródło: Mili Młodzi Ludzie