Buty inspirowane architekturą renesansu. Powstały z pomocą sztucznej inteligencji

Kolekcję zaprojektował Str4ngeThing, anonimowy artysta, który ukrywa się pod takim pseudonimem. Buty inspirowane architekturą renesansu udało mu się zaprojektować dzięki sztucznej inteligencji.

Kolekcja “Renesans” jest przykładem wielkiego potencjału, jaki drzemie w generatorach obrazów. W kolekcji znajdziemy zarówno solidne, męskie buty jak i wysokie szpilki. Wszystkie charakteryzują charakterystyczne dla renesansu motywy, które połączone zostały z elementami współczesnego designu. Efekt tego mariażu może zaskakiwać.

Ta kolekcja jest świadectwem znaczenia kreatywności i innowacji w świecie mody. Pokazuje, że dzięki przyszłościowemu podejściu i dążeniu do doskonałości można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego – opisuje Str4ngeThing.

Dlaczego projektant zdecydował się wykorzystać osiągnięcia architektury renesansu? Obecny postęp technologiczny traktuje jak renesans naszych czasów i swym projektem chciał pokazać, że z powodzeniem można łączyć motywy zaczerpnięte ze sztuki sprzed setek lat z obrazami i technologią współczesną.


Buty jego projektu wyróżnione są kolumnami, niszami i dekoracyjnymi wzorami, które natychmiast sygnalizują dawną epokę. Póki co tak zaprojektowane obuwie możemy oglądać tylko na wizualizacjach. Artysta nie zdecydował się wykonać ich fizycznych wersji. Jednakb buty inspirowane architekturą renesansu nie są jedynym przykładem jego artystycznych działań. Str4ngeThing zaprojektował też (również przy wsparciu AI) kolekcję streetwearową z bluzami i dresowymi spodniami, które osadził w krajobrazie XVI i XVII wieku.

źródło: Str4ngeThing

Czytaj też: Buty | Kolekcja | Moda | Ciekawostki | Detal | whiteMAD na Instagramie

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły