Był beton, jest zieleń. Tak zmieniają się uliczki w centrum Łodzi

W Łodzi dobiega końca rewitalizacja ul. 1 Maja i Wólczańskiej. Stera i zniszczona nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką granitową. Powstały szerokie chodniki i zasadzono nową zieleń.

To właśnie nowe drzewa i krzewy robią największe wrażenie. Łącznie na Wólczańskiej i 1 Maja zasadzono 28 klonów pospolitych, 6 platanów i 4700 krzewów ozdobnych. Wśród tych ostatnich znaleźć można: bukszpany, trzmieliny, hortensje, barwinki, róże i krzewuszki. Wszystko po to, aby Stare Polesie zrobiło się naprawdę zielone.

W ramach przebudowy kupiono też nowe meble miejskie: ławki i stojaki na rowery. Całość oświetlają nowe latarnie, które stylistyką dopasowano do zabytkowej zabudowy okolicy.

Przebudowa tych dwóch ulic jest częścią dużego projektu Zielone Polesie, który zakłada poprawę jakości życia w tej części miasta i ma zachęcić łodzian do pozostania w centrum. Uzupełnieniem ulic ogródów będą tak zwane parki kieszonkowe, które powstają w miejscach skwerów. Mały, ale dobry krok w kierunku poprawy jakości życia. Brawo!

Przed rewitalizacją:

źródło: Google

Po rewitalizacji:

źródło: materiały prasowe Urzędu Miasta Łodzi