C_29 – urokliwy butik na greckiej wyspie Euboea

sklep

C_29 / Optimist to wyjątkowo oryginalny butik, oferujący na powierzchni 90 m kw ręcznie wykonywane oprawy do okularów. Znajduje się w zabytkowej kamienicy, w niewielkiej miejscowości Chalkida, na greckiej wyspie Euboea.

Projekt tego miejsca stworzony został przez pochodzącą z Aten grupę projektową 314 Architects Studio. Architekci postanowili wykreować wnętrze na zasadzie kontrastu z jego najbliższym otoczeniem. Ciężki kamień, sztukaterie i odcienie szarości zestawili z nowoczesnymi, pełnymi bieli i prostych form wnętrzami.

Ciekawym pomysłem było stworzenie iluzji optycznych w postaci linii, form skracających perspektywę, a także patio imitującego dodatkowe pomieszczenie butiku. Efekt ten osiągnięto dzięki odpowiedniemu malowaniu ścian oraz poprowadzeniu czarnych pasów imitujących ramy okienne. W sklepie nie zabrakło szkła oraz dużej ilości luster i lad, tworzących butikowy klimat sprzyjający zakupom. Projekt okazał się sukcesem i od samego początku przyciąga licznych mieszkańców oraz miłośników dobrego dizajnu i architektury.

Informacje:

Biuro: 314 Architecture Studio
Stan: Ukończone
Rok: 2015
Lokalizacja: Chalkida, Euboea, Grecka wyspa,Europa