Camppinus Park w Jezierzanach. Idealne miejsce na urlop dla fanów dobrego designu

Camppinus Park Innovative Resort to kompleks hotelowy położony w miejscowości Jezierzany na Pomorzu. Składa się z kilku niezależnych domów, które swym kształtem przypominają nowoczesną osadę. Idealną, by odpocząć od zgiełku dużego miasta.

Inwestorzy pragnęli stworzyć miejsce, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Domy mają klasyczne, dwuspadowe dachy, dzięki czemu korespondują ze starą zabudową regionu. Zbudowane zostały z drewna, które dostrzec tutaj można na każdym kroku. Wnętrza domów robią wrażenie. Ich projekt przygotowali architekci z poznańskiej pracowni Mode:lina, z kolei za projekt budowano-wykonawczy kompleksu odpowiada pracownia Idziak-Sępkowscy Architekci. To unikalne miejsce zbudowano nad jeziorem Wicko, zaledwie dwa kilometry od Bałtyku.

Atutem Camppinus Park Innovative Resort jest jego wyjątkowość. W Polsce trudno szukać drugiego takiego ośrodka, w którym każdy detal ma znaczenie. Obiekt jest idealnym miejscem odpoczynku dla fanów architektury i designu. Wzrokiem wodzić tutaj można po prostych kształtach, betonowych załamaniach i starannie ułożonym drewnie. Ten umiejętnie zbudowany świat kontrastów widać już przy głównym wejściu. Na działce, na której zbudowano kompleks znajduje się stara poniemiecka stodoła. To właśnie ona nadała klasyczny rytm pozostałej części zabudowań. Obiekt składa się z kilku domów. Ich elewację zdobi 5200 desek świerkowych. Przed ich montażem deski zostały poddane starej, japońskiej metodzie ręcznego opalania drewna Shou Sugi Ban. W efekcie budynki mają ciemną elewację, która wyróżnia się na tle szarego betonu i naturalnej zieleni.

Przeciwwagą dla tradycyjnych rozwiązań są nowoczesne technologie. Na terenie obiektu goście mogą poruszać się melexami, hulajnogami elektrycznymi i rowerami ze wspomaganiem elektrycznym. Pojazdy ułatwiają też eksplorację okolicy i bliskość z naturą. Tuż obok znajdują się bowiem jezioro i nadbałtyckie plaże. Aby być blisko przyrody wcale nie trzeba opuszczać kompleksu. W jego centralnej części znajduje się jedna z najstarszych i największych topoli czarnych w Polsce. W koronie majestatycznego drzewa zbudowany zostanie taras widokowy. Dodatkowo mieszkańcy każdego z domów mogą się cieszyć prywatnym tarasem z grillem. Na terenie obiektu rosną też stare drzewa iglaste, liściaste i drzewa owocowe, których wycinki udało się uniknąć podczas budowy.

Bardzo dobre wrażenie wywołują same budynki. Powierzchnia domów wynosi do 85 m kw. W ich wnętrzach dostrzec można wiele elementów, które świadczą o innowacyjnym podejściu do projektowania. W domach umieszczone zostały mniejsze konstrukcje z dwuspadowym zadaszeniem. Te małe „domki” zawierają kuchnie, łazienki oraz szafy. Czarne kostki znajdują się w centralnej części domów i dzielą wnętrze na strefy funkcjonalne. Największą część zajmuje strefa dzienna. Salon wyznacza drewniana konstrukcja w naturalnym sosnowym odcieniu. Z jednej strony ściana jest całkowicie przeszklona. W tej części znalazło się wyjście na taras i do ogrodu. Wyżej na półpiętrze umieszczona została jadalnia i ciąg komunikacyjny do dwóch sypialni. Co ciekawe, pod domami powstał tunel, który ułatwia dostęp do poszczególnych budynków.

Kolejna ważna kwestia to nowe technologie. Goście kompleksu mieszkają w smart domach. Wkrótce do swojej dyspozycji będą mieli przewodnik w postaci tabletu. Mały gadżet pozwoli sterować całym domem i ułatwi zamawianie posiłków. W tabletach zainstalowane będą też turystyczne mapy okolicy. 

Camppinus Park Innovative Resort to idealne miejsce na odpoczynek niezależnie od pory roku. Dzięki rozwiązaniom, które zaproponowali inwestorzy nuda tutaj nie jest groźna. W ciągu dnia można relaksować się przy basenie, wieczorem przy ognisku, a w deszczowe dni zaszyć się w otoczeniu genialnej architektury z książką w dłoni lub padem od PlayStation. Tutaj każdy wypoczywa po prostu tak, jak chce.

Chcesz poznać więcej ciekawych hoteli z Polski i świata? Kliknij TUTAJ! 

zdjęcia: redakcja

projekt budowano-wykonawczy: Idziak-Sępkowscy ARCHITEKCI