Carrefour bez plastiku. Warzywa i owoce zapakujesz do bawełnianych worków

Nowe woreczki w stu procentach wykonane są z bawełny. W ten sposób sieć Carrefour zachęca klientów do rezygnacji z pakowania warzyw i owoców w małe foliówki. Wielorazowe siatki pojawiły się w sklepach sieci.

Carrefour chwali się, że już w wakacje można było w sklepach sieci zrobić zakupy korzystając z własnych woreczków. Teraz sieć podtrzymuje ten trend i zachęca klientów do przychodzenia na zakupy ze swoimi torbami. Ci, którzy takich zapomną będą mogli kupić wielorazowe woreczki wykonane z bawełny. Stoiska z takimi woreczkami ustawiono w pobliżu sekcji z owocami i warzywami. Worki są już dostępne we wszystkich hipermarketach i wybranych supermarketach. W ciągu najbliższych kilku tygodni, wielorazowe worki bawełniane będą dostępne we wszystkich hiper- i supermarketach.

To rozwiązanie wprowadziliśmy w listopadzie w sklepie Carrefour Bio. Widzimy, że klienci chętnie z niego korzystają i przyczyniają się do walki z jednorazowym plastikiem – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska.

Jak informuje sieć, bawełniane woreczki to nie jest jedyny element, który ulega zmianie. Sieć wyznaczyła sobie cele, wśród których są między innymi: wprowadzenie 100 proc. Opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 r., wprowadzenie do sprzedaży toreb kasowych pochodzących w 100 proc. Z recyklingu (do 2022 r.), a także „odchudzenie” opakowań produktów marek własnych o 5 proc. Trzymamy kciuki, że te zmiany nastąpią jeszcze szybciej.

Carrefour


Carrefour to nie jest jedyna sieć, która w ostatnich miesiącach stawia na proekologiczne rozwiązania. Wcześniej pisaliśmy o rewolucji w Biedronce, gdzie od jakiegoś czasu wreszcie można zapakować towar do toreb papierowych (czytaj tutaj), czy o sieci Rossmann, która wprowadza automaty pozwalające napełniać chemią butelki wielorazowego użytku, pisaliśmy o tym w tym artykule.

Więcej: Ekologia | Sklep | Ciekawostki

carrefour

źródło: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły