Ceglany dom dla młodej rodziny. Powstał z myślą o dzieciach!

Budowa domu to niełatwa sztuka. Jednocześnie pogodzić trzeba wiele rzeczy, w tym głównie aspiracje estetyczne, budżet i funkcjonalność domu. Ta młoda rodzina z Korei skupiła się na tych trzech elementach, chcąc stworzyć minimalistyczny dom, który będzie osiągalny finansowo, a także pozwoli im wychować dziecko w jak najlepszych warunkach! 

Projekt domu powstał w pracowni June Architects. Architekci zaproponowali prostą, aczkolwiek nietuzinkową bryłę, której fasadę w całości pokryli szarą cegłą. Wybór cegły wynikał z dwóch czynników. Po pierwsze jest to rozsądny cenowo materiał, a po drugie w połączeniu z detalem w postaci drewna pozwala osiągnąć ciekawe efekty estetyczne.

Dom podzielono na dwie główne części, z czego jedna przeznaczona jest dla całej rodziny, a także jej gości. Pozostałą część domu zajmują sypialnia rodziców i dziecka, a także prywatny salon z kącikiem dla pociechy, niewielki gabinet i łazienka. Dookoła domu powstał prosty ogród, na który wyglądają wszystkie okna. Naszą uwagę zwrócił również jeden z zewnętrznych korytarzy z ceglaną, ażurową ścianą. 

zdjęcia: Yongsub Shin