Centralna Park – nowy projekt w centrum Warszawy

Planowana inwestycja ma objąć teren o powierzchni ponad 2 ha, położony w samym sercu Warszawy – na rogu Alej Jerozolimskich i Alei Jana Pawła II.

Inwestor przewiduje stworzenie nad torami kolejowymi zabudowy biurowej z lokalami handlowo-usługowymi, dostępnymi bezpośrednio z zewnątrz budynków. Możliwe jest również ulokowanie funkcji hotelowej. Głównym elementem koncepcji jest 200-metrowy wieżowiec, umiejscowiony na rogu wcześniej wspomnianych ulic. Projekt zakłada funkcjonalne połączenie terenu inwestycji z Dworcem Centralnym oraz z przystankiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej. „Centralna Park” może być jednym z ciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A. Inwestycja pozwoli na uzupełnienie dotychczasowej tkanki miejskiej w tej części Warszawy oraz wpłynie na poprawę estetyki terenu. Głównym atutem projektu będzie atrakcyjna lokalizacja zagospodarowywanej nieruchomości – jej bliskość do Dworca Centralnego, stacji metra oraz najważniejszych ciągów komunikacyjnych.

Proponowane rozwiązania architektoniczne zakładają, że kompleks będzie doskonałym miejscem do odpoczynku. Koncepcja zawiera liczne zielone pasaże, atria i miejskie place, które będą mogły z powodzeniem pełnić funkcję zewnętrznej poczekalni dla podróżnych, oczekujących na pociąg. W centrum kompleksu może powstać piesza promenada, a w budynkach wiszące i dachowe ogrody. Szacowana wartość projektu to 350 mln euro. Projekt znajduje się jeszcze na etapie planowania. Realizacja inwestycji mogłaby rozpocząć się w 2018 r. Autorem koncepcji jest pracownia SUD Architekt Polska.

źródło: xci.pl