Centrum Aktywności Lokalnej w Podjuchach w Szczecinie. Tak będzie wyglądać

Konkurs na projekt Centrum wygrał zespół GRID Architekci. Budynek powstanie w Podjuchach w południowej części Szczecina.

Poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Podjuchach w Szczecinie. Pomysły można było składać do 26 marca. W sumie wpłynęło 70 prac, z których Jury wyłoniło 26 najlepszych. Ostatecznie w wyniku kilkudniowych obrad wyłoniono zwycięzcę. Projekt GRID Architekci wygrał za trafność lokalizacji budynku i możliwość użycia placu za obiektem, gdzie będzie można organizować wydarzenia z większą liczbą gości.

Budynek Centrum Aktywności Lokalnej powstanie przy ul. Krzemiennej – Sąsiedzkiej, tuż przy Parku im. Ks. Alberta Wilimskye’ego. Z obiektu będzie mógł korzystać każdy, a główną ideą do jego powstania była chęć ożywienia oraz integracji społecznej mieszkańców tej części Szczecina.

Mieszkańcy będą tu mogli korzystać z działalności kulturalnej, edukacyjnej, sportowej, organizacji imprez czasowych, szkoleń, warsztatów czy spotkać się z doradcą i zawodowym.

Autorzy: GRID architekci sp z o.o. zespół: Artur Toboła, Agnieszka Zając, Paulina Gogacz, Hanna Moskal.

Wizualizacje: GID Studio