Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie – rusza budowa!

O projekcie Centrum Aktywności Lokalnej w Podjuchach informowaliśmy już rok temu. Teraz dla mieszkańców tej części Szczecina mamy dobrą informację – jego budowa właśnie rusza.

Budynek Centrum Aktywności Lokalnej zaprojektowali architekci z wrocławskiej pracowni GRID Architekci. W środku znajdzie się między innymi scena z widownią na 200 osób, pracownie tematyczne, sale do ćwiczeń, a także scena plenerowa, ściana wspinaczkowa i kawiarnia. Z powstałej infrastruktury będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Centrum Aktywności Lokalnej ma integrować społeczność i ułatwiać współpracę środowisk publicznych, fundacji i firm prywatnych.

Budynek powstaje w narożniku ulic Krzemiennej i Sąsiedzkiej. Zaproponowana przez architektów lokalizacja tworzy plac wejściowy łączący budynek z miastem.

Sam obiekt to seria małych przestrzeni zorganizowanych wokół centralnego hallu. Projektanci ciekawie zaplanowali też teren wokół budynku. Na zewnątrz zbudowana zostanie scena z miejscami do siedzenia oraz ścianka wspinaczkowa dla dzieci i kawiarnia.