Centrum Sportów Zimowych

Centrum Sportów Zimowych w Krakowie. Zbudują stok pośród zwykłych bloków

Całoroczne centrum sportów zimowych zbudowane zostanie w Krakowie w dzielnicy Podgórze. Obiekt przeznaczony będzie dla miłośników sportów zimowych, którzy z atrakcji będą mogli korzystać cały rok

Za kilka tygodni Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, aby uzyskać pozwolenie na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Projekt koncepcyjny przygotowali architekci z pracowni ARCHI-PLUS.

Kompleks ma powstać na terenie należącym do miasta, w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej, w Dzielnicy XIII Podgórze. Lokalizacja i charakter inwestycji są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jego istnienie ma uatrakcyjnić dzielnicę i stworzyć dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W sumie centrum sportów zimowych ma składać się z dwóch sztucznych lodowisk, z czego jedne przeznaczone do curlingu, krytej pływalni, oświetlonej igelitowej górki dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjnej trasy biegowej, placu do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz miejsca dla restauracji. Projekt zakłada więc połączenie wielu funkcji. Obiekt ma być uniwersalny – stok narciarski w razie potrzeby będzie można przemienić w górkę saneczkową, a z oświetlonej liczącej 700 metrów długości trasy biegowej korzystać będą w zależności od pory roku również rowerzyści, rolkarze i biegacze. centrum sportów zimowych


Co ciekawe, budynek centrum sportów zimowych ma być samowystarczalny energetycznie. Po wykonaniu projektu miasto będzie się starać uzyskać środki zewnętrzne, które pozwolą zrealizować inwestycję.

Czytaj też: Kraków | Sport | Ciekawostki

źródło: UM Kraków, ARCHI-PLUS