Apartament w wieży ciśnień

Chateau d’Eau to niezwykły projekt autorstwa studia architektonicznego Bham Design Studio, którego projektanci zamienili 30-metrową wieżę ciśnień w luksusowy apartament.

Budowla znajduje się w małej belgijskiej miejscowości Steenokkerzeel, została wybudowana w latach 1938-1941 i swoją pierwotną funkcję pełniła do lat 90. Następnie przez długi czas stała pusta, dopóki miejscowy biznesmen Patrick Mets zdecydował się przekształcić go w swój dom rodzinny. Najważniejszą koncepcją metamorfozy było zachowanie elementów betonowych i industrialnego stylu, w którym utrzymane są wszystkie pomieszczenia. Mieszkanie liczy siedem kondygnacji, a na samej górze znajduje się taras, z którego roztacza się widok na okoliczny krajobraz.

Chateau d’Eau to niezwykły projekt autorstwa studia architektonicznego Bham Design Studio, którego projektanci zamienili 30-metrową wieżę ciśnień w luksusowy apartament. Budowla znajduje się w małej belgijskiej miejscowości Steenokkerzeel, została wybudowana w latach 1938-1941 i swoją pierwotną funkcję pełniła do lat 90. Następnie przez długi czas stała pusta, dopóki miejscowy biznesmen Patrick Mets zdecydował się przekształcić go w swój dom rodzinny. Najważniejszą koncepcją metamorfozy było zachowanie elementów betonowych i industrialnego stylu, w którym utrzymane są wszystkie pomieszczenia. Mieszkanie liczy siedem kondygnacji, a na samej górze znajduje się taras, z którego roztacza się widok na okoliczny krajobraz.