Chcieli mieć nowy dom, zbudowali więc willę nad brzegiem oceanu

Nigdy nie jest za późno, aby zrealizować swoje marzenia. Pewne małżeństwo z Australii postanowiło z okazji swoich 60. urodzin zbudować nowy dom. O pomoc zwrócili się do architektów z biura Tobias Partners.

Budynek znajduje się w Sydney i miał być miejscem, w którym właściciele będą mogli oddać się spędzaniu swojego wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Deepwater, bo tak nazwano budynek leży tuż nad brzegiem oceanu przy Bondi Beach, miejscu uwielbianym i licznie odwiedzanym przez mieszkańców miasta. Dom posiada 5 kondygnacji o różnych wysokościach, a każda z nich otwiera się na wodę ogromnym tarasem. Skromna elewacja wynika z ciężkich warunków atmosferycznych panujących w tym rejonie ze względu na wysokie fale i skalisty brzeg. Co ciekawe, willa zaprojektowana została tak, że podczas wizyty gości, może szybko zmienić się w dwa oddzielne mieszkania.

Dodatkowo wnętrze zaprojektowano tak, aby w powstałej przestrzeni móc eksponować liczne przedmioty i meble, które zostały zebrane przez właścicieli podczas ich podróży po świecie.

Powstałe wnętrza są jasne, a meble i dodatki ograniczono do minimum. Projektanci postawili na naturalne materiały takie jak kamień i drewno. Całość jest delikatna i prosta, która wraz z niesamowitym widokiem z okien tworzy idealne miejsce do życia.

zdjęcia: Tobias Partners