Chcieli odciąć się od świata, dlatego zamieszkali w obozie. Na środku pustyni

Ten niezwykły obóz stworzyła młoda artystka Andrea Zittel. Postanowiła ona zebrać grupę ludzi, którzy będą skłonni na chwilę zmienić się w nomadów. Zamieszkali w specjalnych kapsułach na środku pustyni.

The Wagon Station Encampment to projekt, który skierowany został do wszystkich, którzy zmęczeni są już cywilizacją, potokiem informacji i absorbującymi zbyt wiele czasu obowiązkami. W efekcie powstało kilka samowystarczalnych kapsuł, w którym można spędzić kilka dni. Bez luksusów, internetu czy własnej łazienki.

Obóz powstał na jednej z kalifornijskich pustyni. Zamieszkać może tutaj każdy, wystarczy tylko wypełnić specjalny formularz i przesłać go do Andrei. Należy tylko pamiętać, że mieszkańcy tej osady narażeni są na częste burze piaskowe, obecność skorpionów i pająków.

14215457_1881694328725774_1952768609_o

Zatem, dlaczego w ogóle tutaj ktokolwiek chce mieszkać? Obóz jest dla uczestników niebywałą okazją do poznania innych ludzi, samorozwoju i do doskonalenia się. Jeśli więc planujesz napisać książkę czy przygotować duży projekt, to może być najlepsze miejsce do zebrania myśli.

Obóz działa trzy miesiące w roku: w kwietniu, maju i w październiku. (ka)

wagon-community-living-project3

wagon-community-living-project4

wagon-community-living-project5

wagon-community-living-project6

wagon-community-living-project7

wagon-community-living-project8

wagon-community-living-project9

zdjęcia: www.zittel.org