CHASE

Kolekcja mebli NOMTN studio. Jest piękna i ponadczasowa

NOMTN to studio projektowe z Los Angeles, które stworzyło swoją pierwszą w historii komercyjną serię mebli i dodatków do wnętrz. Projektanci studio postawili na nieszablonową formę i odważne kolory. Patrząc na te przedmioty można poczuć lato!

Punktem wyjścia i bezpośrednią inspiracją do stworzenia kolekcji stał się pierwszy projekt młodego studia, lampa Banner. Dziś w skład serii wchodzą łóżko, stoliki, krzesło, lampy oraz donice. Kolekcję charakteryzują stonowane i pastelowe kolory, organiczne kształty oraz wyjątkowo ciepłe drewno.

Projektanci uwielbiają bawić się formą. Dlatego SE LAMP swym kształtem przypomina morską falę, którą łatwo można przyczepić do każdej powierzchni. Z kolei CHASE to sprytny i bardzo prosty stolik pod telewizor. Projektanci w tym przypadku zestawili surowe drewno z metalowymi prętami o intensywnym, czerwonym kolorze. Na prętach umieszczono półki, które doskonale sprawdzą się jako miejsce do trzymania urządzeń RTV. Dodatkowo w tak zaprojektowanym stoliku umieścili otwór na… doniczkę!

Warto również zwrócić uwagę na stojącą lampę Banner Lamp. Również tutaj projektanci postawili na prostotę. Lampa ma tylko jedną nogę, dlatego najlepiej sprawdzi się ustawiona w narożniku. Świecący gadżet staje się stabilny dzięki ramionom w górnej części.

NOMTN studio
SE LAMP projektu NOMTN Studio

Właśnie za takie sprytne rozwiązania uwielbiamy serię mebli opracowaną przez NOMTN studio, któremu przewodzi projektant Eric F. Johnson. Póki co meble nie są dostępne w stacjonarnej sprzedaży. Seria powstała w limitowanej wersji i trzeba się nieźle natrudzić, aby zdobyć je wszystkie. Ceny? Mogło być lepiej, to znaczy wspomniana lampa SE LAMP w sklepie internetowym marki kosztuje 300 dolarów.

Czytaj też: Meble | Lampa | Pantone | Rzeźba

źródło: NOMTN