Chelsea Bravo stawia na minimalizm. Najnowsza kolekcja urzeka prostotą

Chelsea Bravo to młoda, urodzona w Nowym Jorku projektantka mody. Teraz pracuje w Londynie. To właśnie tam stworzyła markę, która przyciąga coraz większą uwagę pism związanych z branżą modową na całym świecie.

W swojej nowej kolekcji SS 2015 – zwanej Pirs -Chelsea Bravo stworzyła ubrania, które mogą być traktowane jako dzieła sztuki. Chelsea chce zatrzymać przechodniów oraz samych właścicieli ubrań i zmusić do spojrzenia na noszone przez nich bluzki, koszulki czy spodnie jak na obiekty, które równie dobrze mogłyby znajdować się w galerii sztuki.

Materiał, z którego wykonane są ubrania staje się czymś w rodzaju ściany, tła dla zawartych na nim druków. Dla projektantki istotny był wyselekcjonowany dobór barw, tekstura oraz dodatki, tak by nie były wyłącznie przyjemne dla oka, ale również niosły za sobą pewną twórczą i artystyczną wartość. Przykładem mogą być cięcia, które były inspirowane dziełami  późnych rzeźbiarzy kubistycznych takich jak Barbara Hepworth i Jacques Lipchitz.

Z takiej inspiracji i ambitnego podejścia do mody Chelsea Bravo stworzyła bardzo współczesną i zaskakującą kolekcję. Brawo Bravo! (ms)

Photography: Noah Leroy