Chińczycy zachwyceni instalacją Karoliny Halatek. Poznajcie Halo!

Polscy projektanci coraz częściej są doceniani na świecie, co napawa nas olbrzymią dumą i radością. Jedną z takich osób jest Karolina Halatek, urodzona w Polsce projektantka, która zachwyciła odwiedzających muzeum sztuki w chińskim mieście Chengdu.

Instalację artystyczną Halo, autorstwa Karoliny Halatek można oglądać w Muzeum Sztuki A4 w mieście Chengdu, które jest stolicą prowincji Syczuan. Dzieło Polki, która studiowała zarówno w Warszawie, Berlinie, jak i Londynie będzie dostępne dla zwiedzających do 30 września.


Tak projektantka opisuje swoje dzieło: Okrągły kształt instalacji został zaprojektowany z myślą o osobistym doświadczeniu. Indywidualny widz wchodząc w interakcję z dziełem ma możliwość odkrycia nowego wymiaru własnej obecności w kontemplacyjnym, czystym i abstrakcyjnym środowisku. Tytuł pracy odnosi się do naturalnych zjawisk optycznych obserwowanych wokół słońca lub księżyca, wytwarzanych przez światło w interakcji kryształów lodu.”

Co ciekawe, pierwsze wzmianki dotyczące tego zjawiska atmosferycznego pochodzą właśnie z Chin. Chińczycy już w 637 roku opisali i skatalogowali aż 26 rodzajów aureoli słonecznych, znanych dzisiaj jako halo.

zdjęcia: Feng Zheng
źródło: karolinahalatek.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły