Chiński Festiwal Światła po raz pierwszy w Polsce. Warszawa rozbłyśnie tysiącami świateł! 

Chiński Festiwal Światła to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie. Objazdowy festiwal odbył się w największych miastach Europy i przyciągał średnio od 200 do 300 tysięcy turystów, którzy mogli podziwiać niesamowite iluminacje świetlne, a także lepiej poznać kulturę Kraju Środka. Gdzie i kiedy wystartuje w tym roku? Przeczytajcie! 

Chiński Festiwal Światła rozświetlił już między innymi miasta Stanów Zjednoczonych, Holandii, Niemiec, Litwy, a nawet Białorusi. W każdym z miast wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem, a kolorowe iluminacje przyciągały średnio od 200 do 300 tysięcy odwiedzających. Po sukcesie za granicą, przyszła pora na to by Chiński Festiwal Światła zawitał do Polski.

Tegoroczny Chiński Festiwal Światła odbędzie się w Forcie Bema, który już 30 listopada rozbłyśnie tysiącami lampek i lampionów. W ramach festiwalu powstanie wystawa, w skład której wchodzić będzie 38 konstrukcji przedstawiających między innymi smoki, pandy, chińskie pałace i świątynie. Wszystkie instalacje pokryte zostaną kolorowymi tkaninami, które od środka rozświetlą setki tysęcy żarówek LED. Nie zabraknie również setek lampionów, które będą unosić się nad głowami przechodniów, a także motywów kwiatowych, które ozdobią zabytkowe mury Fortu Bema.

Największe wrażenie ma sprawiać olbrzymi smok, który osiągnie 4 metry wysokości i 20 metrów długości. W trakcie festiwalu będzie można również zakupić tradycyjne chińskie rękodzielnictwo, a także spróbować chińskich przysmaków. Wystawę będzie można oglądać w Fortach Bema do 16 lutego 2021 roku.

źródło: materiały prasowe