Chmielna Duo – ruszyła budowa nowej inwestycji w sercu stolicy

BPI Real Estate Poland rozpoczął budowę swojej najnowszej inwestycji realizowanej w samym centrum Warszawy, vis-à-vis kompleksu Varso, z najwyższym budynkiem Warszawy – Varso Tower. W ofercie belgijskiego dewelopera znajdują się 243 mieszkania zlokalizowane w dwóch budynkach. Chmielna Duo powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym koncepcją 15-minutowego miasta. W ramach inwestycji powstanie m.in. otwarty pasaż handlowy, który połączy dwie ulice – Chmielną i Złotą. Jest to już piąty projekt realizowany przez BPI Real Estate Poland w Warszawie.

Chmielna Duo jest piątą i najnowszą inwestycją BPI Real Estate Poland w Warszawie, realizowaną w ścisłym centrum miasta. W portfolio wcześniejszych stołecznych projektów dewelopera są: Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska.

Chmielna Duo


Projekt Chmielna Duo zakłada powstanie dwóch budynków, w których znajdą się 243 mieszkania o powierzchni od 30 do ok. 105 mkw., garaż podziemny oraz 6 lokali usługowych w otwartym pasażu handlowym, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą. Spośród udogodnień dla mieszkańców można wyróżnić recepcję, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów. Na ostatniej kondygnacji jednego z budynków znajdą się tarasy przynależne do zlokalizowanych tam mieszkań oraz wspólny ogród do dyspozycji wszystkich mieszkańców. Na wewnętrznym dziedzińcu znajdą się także przydomowe ogródki przynależne do mieszkań usytuowanych na parterze. Działka, na której powstaje inwestycja od lat była niezagospodarowanym terenem porośniętym drzewami. W ostatnich latach teren ten stał się koczowiskiem bezdomnych, gdzie zalegały sterty śmieci. Przy okazji budowy większość drzew wycięto, ale kilka udało się zachować. Oznaczono je specjalnym znakiem “strefa ochrony drzew”. Generalnym wykonawcą inwestycji Chmielnej Duo jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy przemysłowej co BPI Real Estate Poland.
Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na połowę 2025 roku.

Źródło: bpi-realestate.pl

Strona inwestycji: chmielnaduo.pl

Czytaj też: Warszawa | Mieszkania | Elewacja | Urbanistyka | whiteMAD na Instagramie

 

Temat: Chmielna Duo – ruszyła budowa nowej inwestycji w sercu stolicy

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły