Chopin Tower. Kolejny wieżowiec powstanie w centrum Warszawy!

Chopin Tower – tak ma nazywać się najnowszy wieżowiec, który domknie kwartał między ulicami Grzybowska, Wronia, Łucka i Towarowa. Obecnie w miejscu, w którym ma powstać 130-metrowy wieżowiec znajduje się oczko wodne. Jak zapowiada inwestor, zastany akwen zostanie zachowany, a na samej docelowo będzie więcej drzew niż obecnie. Firma Ghelamco zapowiedziała nową inwestycję na tegorocznych targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Co ważne: prezentowana wizualizacja to na chwilę obecną koncepcja. Nie znamy ostatecznego wyglądu nowego, warszawskiego wysokościowca.

130-metrowy wieżowiec Chopin Tower powstanie w nowo powstałym centrum biznesowym, które otacza Rondo Daszyńskiego. W najbliższym sąsiedztwie stoją takie wysokościowce jak Warsaw Spire (220 metrów), Unit (202 metry), Skyliner (195 metrów), czy powstający obecnie wieżowiec The Bridge (174 metry), który również budowany jest przez firmę Ghelamco.

Budowę tego typu projektu dopuszcza plan zagospodarowania uchwalony w 2014 r. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia PBPA Projekt, architekta Adama Wagnera. Jako pierwsza o budowie wieżowca Chopin Tower poinformowała “Wyborcza”.


Chopin Tower – jak będzie wyglądać?

W rozmowie z “Wyborczą”, przedstawiciel firmy Ghelamco, Jarosław Zagórski informuje, że “element wodny będzie uwzględniony w nowym projekcie. Na nowym placu zmieści się nawet więcej drzew niż dotychczas”. Inwestor nie podaje jednak dokładnego harmonogramu budowy biurowca. Wiadomo, że budowa rozpocznie się najwcześniej w 2025 roku, kiedy ukończony zostanie The Bridge.

Podkreślamy, że prezentowana wizualizacja nie zostanie zrealizowana. Jednak jak informują przedstawiciele dewelopera, rozmiary, gabaryty oraz funkcja pozostaną bez zmian. Chopin Tower będzie biurowcem uzupełnionym o powierzchnie dedykowane pod handel i usługi. Poniżej prezentujemy wizualizacje, na której w tle, widać budowany obecnie wieżowiec The Bridge.

Spodobał Ci się ten temat? Więcej o polskich wieżowcach – tych istniejących, jak i planowanych – przeczytasz TUTAJ! 

źródło: Ghelamco (https://www.ghelamco.com/pl/), Wyborcza (https://wyborcza.pl)
wizualizacje: PBPA Projekt (https://projekt.waw.pl)

Czytaj też: Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie  | Wieżowiec | Warszawa | Polscy projektanci

Chopin Tower. 130 metrowy wieżowiec w Warszawie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły