Ciasto Rubika. Tyle kombinacji smaków, ile ułożeń oryginalnej kostki.

Zapewne niewiele osób wie, że kostka Rubika pochodzi z Węgier. Jeszcze mniej osób wie, że jej wynalazca, który był rzeźbiarzem i architektem, dzięki niej stał się jednym z najbogatszych mieszkańców Budapesztu. 

Dzieło Ernó Rubika to nie tylko- jak mogłoby się zdawać – banalna zabawka. Okazuje się, że to jedna z najbardziej kultowych łamigłówek w historii. Jej historia zaczyna się w latach 70. w Budapeszcie. Już kilka lat później była najchętniej kupową zabawką w kilkunastu krajach świata. Miała nawet swoje pięć minut w bajce WALLE gdzie była obok iPoda ostatnią pozostałością po ludzkości w postapokaliptycznym świecie.

Tym razem jednak postanowiono zmienić kolorowe ścianki na lukier, plastikowe wnętrze na biszkopt, a łamigłówkę w pyszny deser. Poznajcie Rubik’s Cake. Możecie spróbować go w ekskluzywnym hotelu Le Meurice Hotel w Paryżu. Znajdująca się tam restauracja Le Dali oferuje wielokolorowe/wielosmakowe kombinacje kostek. Poczynając od ścianek pokrytych lukrem malinowym, na takich pokrytych płatkami złota kończąc. Przysmak z pewnością nie jest tani, ale co poradzić kiedy wygląda tak smakowicie.