Cicha buda dla psa! Zaprojektowali ją inżynierowie Forda!

Prawdopodobnie każdy właściciel psa choć raz widział swojego pupila spanikowanego od huku petard, czy wystrzałów fajerwerków. Według badań około 45% psów panicznie reaguje na nagły hałas. Inżynierowie z koncernu samochodowego FORD zaproponowali budę, która ma rozwiązać ten problem! 

FORD zaprosił do współpracy przy tworzeniu cichej budy zarówno inżynierów samochodowych, jak i psich behawiorystów, a nawet ekspertów od akustyki. Ich celem było stworzenie estetycznej psiej budy, której ściany wygłuszałyby jak największą ilość dochodzących do niej dźwięków. Projektanci wpadli na bardzo sprytny, aczkolwiek banalny pomysł. Postanowili wypełnić wnętrze budy specjalnym wygłuszającym materiałem, który od dawna stosowany jest między innymi w słuchawkach, a od niedawna wszedł do wyposażenia samochodów.

https://youtu.be/3Kc9xzuWP5Q

Warto dodać, że buda została wyposażona w automatyczne “drzwi”, które otworzą się, gdy podejdzie do nich pies i zamknie, gdy ten położy się wewnątrz. Kolejnym elementem wyposażenia jest podłoga, która wykonana została w taki sposób by całkowicie zniwelować wibracje, które również wpływają na samopoczucie psa.

FORD chce w ten sposób po pierwsze zrobić ukłon w stronę fanów czworonogów, a jednocześnie pokazać, że technologie motoryzacyjne niejednokrotnie mają duży wpływ na wiele innych dziedzin życia. Obecnie buda jest wyłącznie konceptem, jednak jak zapewniają przedstawiciele koncern – bardzo prawdopodobne, że wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku!