Ciepły minimalizm, czyli dom jednorodzinny w Toruniu.

Ciepły minimalizm, czyli dom jednorodzinny w Toruniu od YONO ARCHITECTURE

Stylistykę wnętrza możemy określić jako ciepły minimalizm, w którym surowe materiały zostały połączone z elementami miękkimi w odbiorze. Prace nad projektem wnętrz domu jednorodzinnego w Toruniu architekci Sebastian Marach i Sandra Bogucka rozpoczęli od wprowadzenia zmian w jego układzie funkcjonalnym.

W oparciu o wytyczne klientów, część dzienną (obejmującą parter budynku) zaprojektowano jako otwartą przestrzeń z wyraźnym zaakcentowaniem poszczególnych stref (kuchennej, jadalnej oraz wypoczynkowej). Surowe materiały, takie jak mikrocement (na posadzce), naturalny kamień (na wyspie) oraz biel (na zabudowie), zostały ocieplone drewnem na suficie części wypoczynkowej, czy ceglastą czerwienią na fotelu RM58. Mikrocement na posadzce pojawia się również w łazience na parterze. Tu z kolei, w ramach zmian układu funkcjonalnego, znalazło się miejsce na wnękę prysznicową z płytkami w pastelowym kolorze.

Wprost z części dziennej możemy udać się na piętro, gdzie znajdują się sypialnia, główna łazienka oraz pokój dziecka. Nietypowe podejście do projektu układu łazienki sprawiło, że od wejścia do pomieszczenia widzimy tylko jego część – strefę umywalki, czy wannę wolnostojącą ustawioną na tle okien. Kilka kroków dalej odkrywamy odrębną strefę prysznica. Czystość formy tego pomieszczenia zaakcentowano marmurowymi płytkami oraz czarnymi detalami. Z łazienki prowadzi bezpośrednie przejście do sypialni, w której ponownie wykorzystano kolor ceglastej czerwieni – zastosowanej tym razem na tkaninie obicia łóżka.

Ostatnie z zaprojektowanych pomieszczeń to pokój dziecka – pełen kontrastujących elementów oraz zabawy formą, m.in. w postaci ramy łóżka. P

Nazwa projektu: Ciepły minimalizm, czyli dom jednorodzinny w Toruniu
Kategoria: Wnętrza
Powierzchnia: 110,9 m2
Data realizacji: 01/2022
Zespół: architekt Sebastian Marach, architekt Sandra Bogucka

O architektach:
YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach,
specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski.
Więcej projektów i realizacji YONO ARCHITECTURE znajdziecie w naszym serwisie klikając TUTAJ: https://www.whitemad.pl/?s=Yono

Czytaj też: Toruń | Architektura w Polsce | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie  |Dom jednorodzinny

źródło YONO ARCHITECTURE