Ciepły minimalizm. Mieszkanie w Warszawie, w którym królują drewno i biel

Wnętrze zaprojektowała Monika Gruszka-Ziółkowska z pracowni LUUMO. Mieszkanie położone jest w Warszawie. Projektantka postawiła na ponadczasowy minimalizm i funkcjonalność.

Projekt wnętrza powstał dla pary młodych ludzi, która prowadzi aktywny tryb życia. Uwielbiają żeglarstwo i podróże do odległych zakątków świata. Mimo barwnych kultur, których doświadczyli podczas wojaży, zdecydowali, że ich warszawska ostoja będzie jasna, skromna i minimalistyczna. To przemyślany wybór. Białe ściany miały stać się tłem dla kolorowych akcentów. Inwestorzy swój pomysł przedstawili architektce.

Początkowy moodboard z ich inspiracjami zawierał obfitość drewna i białego koloru, co później posłużyło jako tło do śmielszych eksperymentów. Mieszkanie miało być ponadczasowe, odporne na chwilowe mody, łączące prosty skandynawski styl z ożywiającymi akcentami idealnie pasującymi do aktywnego stylu życia inwestorów – wspomina Monika Gruszka-Ziółkowska.

Pierwsza koncepcja z biegiem czasu ewoluowała. Już podczas pracy nad projektem inwestorzy zdecydowali się przemycić do przestrzeni nieco odważniejszych rozwiązań. Przykładem są barwne tapicerki mebli, wzorzyste płytki łazienkowe, kolorowe lampy czy detale jak uchwyty meblowe w kształcie żółwi.

Urządzając wnętrze architektka bazowała na zastanym układzie pomieszczeń. Najważniejszym wyzwaniem był projekt części dziennej, która składa się z salonu, kuchni i jadalni. Projektantce udało się wydzielić strefy pomieszczenia i stworzyć czytelny podział.


W efekcie powstała jasna i skromna przestrzeń, z której emanuje pozytywna energia.

Barwna choć stonowana przestrzeń stała się odzwierciedleniem ich ducha przygody i miłości do życia – dodaje na koniec Monika Gruszka-Ziółkowska z pracowni LUUMO.

_

O pracowni:

Studio LUUMO to autorska pracownia projektowania wnętrz założona w 2013 roku w Warszawie. Pracownię prowadzi Monika Gruszka-Ziółkowska – absolwentka wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Założycielka współpracowała wcześniej z renomowanymi biurami architektonicznymi w Warszawie.

projekt: LUUMO

zdjęcia: Patryk Polewany (www.polewany.com)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Warszawa | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły