Circle of Life

Circle of Life. Zaprojektowali budynek edukacyjny dla dzieci z Kenii

Projekt Circle of Life, czyli okrąg życia jest częścią tegorocznego konkursu “120 hours”, w ramach którego uczestnicy musieli zaprojektować obiekt o uniwersalnych funkcjach, który zbudowany zostanie w Afryce.

Celem konkursu było zaprojektowanie budynku o wielu możliwościach. Taki budynek miałby pełnić funkcję swego rodzaju domu kultury – w ciągu dnia korzystaliby z niego uczniowie, a wieczorami dorośli, którzy mogliby brać udział w warsztatach i zajęciach przedsiębiorczości.

Nasz projekt przedstawia formę okręgu, gdzie środek stanowi serce obiektu i gdzie również mamy poczucie bezpieczeństwa. Możemy tam z łatwością pomieścić wiekszą ilość uczniów i nie tylko. Możemy organizować tam różnego rodzaju spotkania, gry i zabawy, dzięki którym można budować lepszą wspólnotę i więzi – mówi Adriana Hęglewicz.

Wokół okręgu powstać miałyby małe sale edukacyjne, biblioteka i miejsca relaksu. Projektując obiekt architekci chcieli, aby podczas budowy wykorzystano maksymalnie dużo lokalnych materiałów.

Ażurowe ściany wykonane są z bambusa, a ściany działowe z piasku i skompresowanego “brudu”, bardzo popularnego sposobu budowania w tamtych stronach – dodaje autorka projektu.Circle of Life


Adriana Hęglewicz oraz Simon Tverå Drage to duet młodych architektów i urbanistów. Projektując lubią podejmować nowe wyzwania. Obecnie szykują się do obrony tytułu magistra, aby móc realizować kolejne projekty na większą skalę. Simon jest pełnym pasji młodym architektem, który z wielką dbałością o każdy szczegół realizuje swoje projekty. Adriana natomiast, dzięki swojemu zapleczu artystycznemu i doświadczeniu w projektowaniu wnętrz podchodzi kreatywnie i ambitnie do każdego swojego nowego projektu.

Czytaj też: Ciekawostki | Edukacja | Drewno | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

źródło: Adriana Hęglewicz