Clime – wielofunkcyjność zamknięta w designerskiej formie

Kolejna rewolucja w świecie urządzeń i aplikacji wywołana – również po raz kolejny – przez polskich zdolnych, młodych i pracowitych. Robiąca furorę w Stanach Zjednoczonych, nagrodzona podczas odbywającej się w warszawie konferencji ICT Summit aplikacja i urządzenie w jednym, pozwala na przeprowadzanie dokładnych pomiarów naszego otoczenia bez konieczności używania do tego niezliczonej ilości gadżetów.

Clime to małe, napędzane baterią urządzenie, które przy pomocy wbudowanego czujnika gromadzi wszelkie dane dotyczące panujących wokół nas warunków takich jak temperatura czy, w zależności od modelu, wilgotność, natężenie oświetlenia i promieniowania UV.

Clime może być również stosowany jako czujnik ruchu. Dzięki tak szerokiej gamie zastosowań, przy użyciu większej ilości sensorów jesteśmy w stanie stworzyć tzw. inteligentny dom. Clime poinformuje nas o panujących danego dnia warunkach meteo, da znać, że roślinom przydałaby się dodatkowa porcja wody  i prześle nam komunikat, gdy wyschnie nam pranie.

Co więcej, jeśli zdecydujemy się na model z wbudowanym czujnikiem ruchu, natychmiast dowiemy się czy ktoś otworzył/zamknął za sobą drzwi, a także czy nasz rower wciąż jest w miejscu, w którym go pozostawiliśmy. Jeśli zdecydujemy się, by czujnik Clime znalazł się w naszym portfelu, przykleimy go do kluczy czy innego często gubiącego się przedmiotu, Clime wykryje jego położenie, co znacznie zaoszczędzi nam czas i energię, jaką poświęcamy na poszukiwania tychże.

Sposobów na korzystanie z Clime jest naprawdę multum. Producenci są tego świadomi, dlatego w ramach budowania clime’owej społeczności, zachęcają użytkowników do prezentowania swoich pomysłów na wykorzystanie urządzenia. Ci chętnie prezentują swoje wizje, oznaczając je na Twitterze hashtagiem  #HowWouldYouUseClime.

Clime to nie tylko funkcjonalność – to również prosty, lekki i przyjazny oku design. Samo urządzenie to niewielka, mieszcząca się w dłoni kostka z PCV o delikatnych pastelowych kolorach. Co więcej, dzięki energooszczędnej baterii mogącej służyć ok. półtora roku, Clime jest nie tylko ‘oknem’ na środowisko, w którym żyjemy, ale również produktem temu środowisku przyjaznym.

Chcecie dowiedzieć się więcej?

http://www.climesense.com/

(justDżejn)

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły