Co trzeba zrobić, żeby dostać receptę online?

Dla wielu Polaków dostęp do lekarza, który świadczy usługi w ramach NFZ, jest utrudniony. Sytuacja ta szczególnie dotyka osób, które chcą umówić się na wizytę do lekarza specjalisty. Średni czas oczekiwania na konsultację wynosi ok. 4 miesiące. Problemy pojawiają się zarówno w przypadku diagnostyki, jak i kontynuacji dotychczasowego leczenia. W takim wypadku pomocna może okazać się konsultacja online.

Usługi medyczne online cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Jest to szybki i skuteczny sposób na skonsultowanie się z lekarzem specjalistą, otrzymanie e-recepty lub e-skierowania. W Halomed – recepta online jest dostępna niemal od ręki. Wystarczy wypełnić formularz i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia. Jak to wygląda w praktyce?

Co jest potrzebne do wystawienia recepty online?

Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Dlatego nic dziwnego, że coraz więcej pacjentów korzysta z teleporad, aby uzyskać receptę online. Ten dokument jest tak samo ważny, jak tradycyjna recepta wystawiona w gabinecie lekarza podczas wizyty stacjonarnej. Pacjent dostaje 4-cyfrowy kod, który uprawnia go do wykupienia recepty w dowolnie wybranej przez siebie aptece.

Lekarz może wystawić Ci receptę online na podstawie informacji, które od Ciebie uzyska. W tym celu zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza i założenie konta pacjenta. Dane, które należy podać to:

  • imię i nazwisko pacjenta,
  • adres korespondencyjny, adres e-mail, numer telefonu,
  • numer PESEL,
  • nazwę leku, którego potrzebujesz,
  • liczbę opakowań,
  • czas otrzymania recepty online,
  • informacje o temperaturze ciała, dolegliwościach i chorobach przewlekłych.

W wielu przypadkach niezbędne jest również dołączenie dokumentacji medycznej. Po opłaceniu usługi lekarz może się z Tobą skontaktować telefonicznie, aby dopytać o objawy lub poprosić o dodatkową dokumentację, która będzie mu potrzebna do podjęcia decyzji o wystawieniu recepty online.

Jak działa recepta online?

W Halomed możesz otrzymać receptę online do godziny od wypełnienia zgłoszenia lub do 12 godzin. Będzie to uzależnione od tego, jaką opcję wybierzesz. Jeśli lekarz uzna, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wystawienia recepty online, wówczas otrzymasz 4-cyfrowy kod, który wraz z PESEL-em musisz podać w aptece, aby wykupić lek.

Informacja o recepcie będzie również dostępna po zalogowaniu się na konto pacjenta. Za pośrednictwem swojego konta możesz skontaktować się z wybranym lekarzem, jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące usługi. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą kontynuować swoje leczenie, ale z różnych powodów nie mogą w danym momencie skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym z poradni, do której należą.

Recepta online to komfortowa i bezpieczna alternatywa dla pacjentów z całego kraju. W ten sposób możesz otrzymać receptę na wybrany lek dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Konsultacje online eliminują problem odległych terminów i kolejek do lekarza, zwiększając tym samym dostępność usług medycznych.

Czytaj też: Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie  | Ciekawostki | Wydarzenia

Artykuł Sponsorowany


Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły