Coca-cola będzie EKO. Od przyszłego roku butelki będą wykonane z plastiku z oceanów. 

Wielkie koncerny coraz chętniej kierują swoją strategię biznesową i marketingową w stronę tematyki związanej z ekologią, zrównoważonym rozwojem, a także problemem zaśmiecenia mórz i oceanów. Jednym z nich jest Coca-cola, która w Warszawie rozstawiła recyklomaty, o których przeczytacie TUTAJ. Teraz amerykański gigant zapowiedział, że od przyszłego roku butelki Coca-Coli będą wykonane w 100% z odzyskanego plastiku. 

Amerykański koncern Coca-cola zaprezentował właśnie najnowszy model butelki, która będzie wykonana w 100 proc. z plastiku pochodzącego z odzysku. To nie wszystko, bowiem 25 proc. składu będzie pochodzić z plastiku wyłowionego z mórz i oceanów. Udało się to dzięki nowym technologiom, w które zainwestowała Coca-cola.

 

Technologia, którą zastosował koncern wykorzystuje proces, w którym komponenty plastikowe podlegają depolimeryzacji, czyli rozkładowi na monomery, służące następnie do wytworzenia polimeru, jakim jest PET. Dzięki temu składowane lub spalane dotychczas odpady mogą być wykorzystane do produkcji opakowań nadających się do pakowania żywności i napojów. Amerykański producent napojów w ramach testów stworzył już pierwszą partię 300 takich butelek, które wykonano z plastiku pochodzącego z plaż nad Morzem Śródziemnym.

Wyprodukowano je dzięki współpracy Ioniqa Technologies, Indorama Ventures, Mares Circulares oraz koncernu Coca-Cola. Produkcja butelek na szeroką skale ma się rozpocząć z początkiem przyszłego roku. Coca-cola zakomunikowała również, że do 2023 w Europie Zachodniej wszystkie butelki będą w 50 proc. wykonane z odzyskanego plastiku. Na całym świecie ten cel ma zostać osiągnięty do 2030 roku.źródło: www.wirtualnemedia.pl