COCA-COLA, WAILL I AM i niesamowita drukarka 3d

Najbardziej znana marka napojów na świecie – Coca-Cola, oraz  muzyk Will.i.am opracowali niesamowitą drukarkę 3D, która drukuje obiekty przy użyciu włókien powstałych z  przetworzonych plastikowych butelek.

Idea jest piękna. Niemal codziennie kupujemy napoje w butelkach, te po opróżnieniu szybko lądują w śmietniku. Jak ponownie je wykorzystać? Drukarki 3D wydają się być idealnym ku temu narzędziem.

“Jako ludzie tworzymy setki milionów ton odpadów rocznie są w nich między innymi butelki wykonane z taniego plastiku. Dlaczego zatem nie wykorzystać tego materiału wtórnie? Maszyna wykorzystuje materiał pobrany z butelek, których używamy prawie każdego dnia, oznacza to, że po wypiciu wody czy coca-coli zrobić z niej możesz bransoletkę, wazon, buty, właściwie wszystko na co pozwala Tobie wyobraźnia.” Mówi Will.i.am – muzyk , który jest również dyrektorem kreatywnym w firmie zajmującej się drukiem w technologii 3D. Janne Kyttanen, współzałożyciel  i dyrektor kreatywny marki 3D Systems, wierzy, że pewnego dnia wszyscy będą mieli łatwy dostęp do drukowania 3D, i że ludzie będą bardziej zainteresowani tworzyć własne przedmioty niż je kupować. Czy tak będzie wyglądać przyszłość?