Concept store Słońce & Gusta w Poznaniu. Nowe miejsce z polskim rękodziełem

Concept store Słońce & Gusta otwarty został na Jeżycach – klimatycznej dzielnicy Poznania. Pod tymi nazwami kryją się dwie marki: pierwsza to kolekcja rękodzieła polskich twórców zebrana przez Mari Krystman, a druga to marka biżuterii założona przez projektantkę i złotniczkę Agnieszkę Jankowiak.

Lubimy takie historie. Dwie przyjaciółki postanowiły spełnić swoje marzenia i połączyć siły pod jednym, twórczym dachem. Gusta powstała kilka lat temu i do dziś w jej ramach Agnieszka Jankowiak tworzy misterne ozdoby ze złota, srebra i kamieni szlachetnych. W jej ramach dostępna jest biżuteria autorska, w tym kolczyki, naszyjniki i pierścionki, kolekcja Classic bazująca na kultowych modelach z odlewów, a także zamówienia indywidualne, jak unikatowe obrączki ślubne.

Zbiór Słońca to także rękodzieło made in Poland. W kolekcji znajdują się przedmioty wyłącznie rodzimych twórców, w tym wielu lokalnych, jak ceramika Hadaki i nami studio, grafiki Agi Nowackiej, świece Leisure czy notesy krakowskiej marki Papierniczeni.


Concept store przy ul. Szamarzewskiego 28 to twórcza przestrzeń otwarta na spotkania i warsztaty. W jej głównej części znajduje się także kameralna pracownia złotnicza Agnieszki – codziennie możecie podejrzeć ją przy pracy. Z kolei w drugim pomieszczeniu odbywają się „rękoczyny”, czyli kobido – klasyczna japońska technika, którą masuje Mari.

Lokal Słońce & Gusta znajduje się na parterze secesyjnej kamienicy na poznańskich Jeżycach. Poprzednio mieściły się tu piekarnia i sklep mięsny, a obecny wygląd wnętrza to zasługa samodzielnych przeróbek i liftingów. W przestrzeni wyróżnia się łososiowa ściana i zachowana po poprzednich najemcach szara podłoga z namalowanymi organicznymi motywami. Meble to eklektyzm: połączenie szwedzkich sieciówek z obiektami z drugiej ręki. Całość doprawiają złoto, mnóstwo kolorów i świeże kwiaty.

Prace z kolekcji Gusta i Słońce możecie także obejrzeć i kupić online:

www.gustajewellery.com / @gustajewellery
www.slonce.store / @slonce_concept

Concept store Słońce & Gusta

Szamarzewskiego 28, Poznań

źródło: Słońce & Gusta

Czytaj też: Sklep | Wnętrza | Poznań | Ceramika | Biżuteria | whiteMAD na Instagramie