Converse Renew Redux. Zrewolucjonizowana klasyka powraca!

Kolekcja Converse Renew Redux redefiniuje klasyki, aby nadać butom odświeżony, lecz wierny oryginałowi wygląd, przy jednoczesnej minimalizacji wykorzystania materiałów.

Poprzez prekursorską wizję innowacji, marka Converse nieustannie poszukuje nowych rozwiązań utrzymanych w duchu zrównoważonego rozwoju. Converse Renew Redux to wyjątkowa kolekcja, która odzwierciedla podejście marki do eksperymentowania z nowymi wersjami klasycznych sylwetek oraz zwiększania świadomości i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Marka, poprzez swoje działania, przyłącza się do globalnego trendu, wprowadzając innowacje przy wytwarzaniu swoich najbardziej popularnych materiałów, czyli gumy i bawełny oraz kreowanie nowych, bardziej przyjaznych środowisku, odsłon kultowych butów. Converse Renew Redux Chuck 70 to najnowsza odsłona klasycznego modelu, która została dodatkowo zredukowana z 18 elementów konstrukcyjnych do zaledwie 8, natomiast w modelu Pro Leather z 16 pierwotnych elementów zachowanych zostało jedynie pięć.


Jednoczęściowa, dzianinowa cholewka zapewnia swobodę i oddychalność, a lekka podeszwa z wkładką Ortholite gwarantuje komfort i wygodę przez cały dzień. Klasyczna naszywka na kostce zastąpiona została dzianinową, wytłaczaną wersją, tym samym zmniejszając liczbę elementów składowych produktu.

Kolekcja dostępna jest na stronie www.converse.pl, w sklepach stacjonarnych marki Converse oraz partnerów.

O marce:

Converse to dziś legendarna marka, której tradycje liczą już ponad 100 lat. Jest to niewątpliwie jeden z powodów, dla których miliony ludzi na całym świecie pokochało jej produkty. Historia marki Converse sięga początku ubiegłego stulecia. Converse to też nazwisko założyciela brandu – Marquisa Millsa, który w 1908 roku postanowił rozpocząć własną działalność w Malden w stanie Massachusetts. Jego podstawowym materiałem, na którym pracował, była guma. Firma Converse wypuszczała więc na rynek przede wszystkim kalosze.  Jednak pomysł na stworzenie funkcjonalnego obuwia dla sportowców diametralnie odmienił plany założyciela firmy.

Zobacz również: Moda | Kolekcja