Corten House

Corten House, czyli dom na trudnej i pochyłej działce

Corten House to dom jednorodzinny, który zostanie zbudowany na trudnej i pochyłej działce w Małopolsce, która pomimo swojej niełatwej do zagospodarowania topografii gwarantuje spektakularne widoki. Projekt Corten House wykonali architekci Kamil Cierpioł i Szymon Chrzanowski z pracowni CORE. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2022. 
Lokalizacja podyktowała bryłę budynku, która została kaskadowo umieszczona na zboczu. Na poziomie wejścia do budynku umieszczono garaż oraz strefę dzienną z ogromnym tarasem. Sypialnie zostały z kolei umieszczone na najniższej kondygnacji, zapewniając pełną prywatność mieszkańcom i piękne widoki na dolinę

“Przy projektowaniu elewacji zastosowaliśmy dwa materiały. Z jednej strony białe tynki, zapewniające czystość i minimalistyczną formę dwóch niższych kondygnacji budynku. Z drugiej strony stal corten, imitującą efekt rdzy na górnej części elewacji. Corten to jednak nie rdza a gatunek stali wyróżniający się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne.” – opowiada Witold Jarzyński, Prezes Zarządu pracowni CORE.

O architektach: 
CORE to warszawska pracownia architektoniczna stworzona przez pasjonatów nowoczesnej architektury projektująca w Polsce i za granicą. Firma świadczy kompleksowe usługi architektoniczno-budowlane, w tym związane z projektowaniem wnętrz, ogrodów i doradztwem inwestycyjnym.

źródło: CORE / Corten House