COS F/W 2017 i kolekcja inspirowana architekturą.

Kolekcja tego sezonu podąża dwoma tropami: rozważaniem nad nowymi proporcjami i lekkim krawiectwem inspirowanym architekturą jak i eksperymentami z geometrycznymi drapowaniami mięsistych tkanin.

Kolekcja damska

Czerpiąc inspirację z architektury oraz industrialnych form, kolekcja eksperymentuje z proporcjami sylwetki, a także z detalami. Nowe efekty można zauważyć w przeskalowanych klapach, mankietach i szlicach, a także w plisach oraz w geometrycznych kształtach. Odważne formy prezentują innowacyjnie techniczne tkaniny inspirowane sztuką i eksperymentalnym wzornictwem. Niepozorne materiały zaskakują drapowaniami oraz niespodziewanymi i oryginalnymi cięciami.

Bardzo widoczny w kolekcji jest wpływ krawiectwa, czy to w sylwetce w kolorze burgundu inspirowanej spodniami od garnituru z luźno opadająca nogawką, czy w dopasowanym topie zdobionym suwakiem noszonym na jedwabnej bluzce w kolorze kości słoniowej, czy też w długiej zdekonstruowanej kamizelce z luźnego, miękkiego materiału dającego poczucie swobody.

W akcesoriach widoczny jest innowacyjny i nowoczesny nurt.  Uwagę przykuwają sznurowane, ciemno czerwone buty z geometrycznym obcasem, geometryczna skórzana torba z paskiem na ramię oraz pasek z przesadną klamrą – w tym samym charakterystycznym odcieniu czerwieni.

Kolekcja męska

Nowatorskie podejście do klasyki widoczne jest również w kolekcji męskiej. Płaszcz z szarej wełny staje się mniej oficjalny dzięki zaokrąglonym ramionom, podczas gdy koszula z popeliny w kolorze owsianki akcentująca talię i ramiona, założona razem z wełnianymi spodniami o szerokich nogawkach bez kantów, prezentuje nowoczesną sylwetkę.

Wątek miejski najlepiej ilustruje oversizowa bawełniana kurtka o kroju koszulowym w kolorze ciemnej zieleni, do pary z szerokimi, przyciętymi spodniami o opuszczonym kroku, w tym samym odcieniu. Długa pikowana techniczna parka podkreśla istotną rolę nowych materiałów i znaczenie odważnych kształtów w kolekcji.  Inspiracje architekturą zauważalne są również w kolorach kolekcji – industrialny szaroniebieski, grafitowy, ciemnozielony i kremowy. Kontrastująca z nimi mocna czerwień, odnosi się do czerwieni betonu użytego przez włoskie studio architektoniczne Pedevilla w konstrukcji remizy strażackiej w Tyrolu.

Kluczowe w męskich akcesoriach są geometryczne formy – zarówno w postaci kanciastych, sznurowanych butów ze lśniącej czarnej skóry, skórzanej torby na ramię czy innych akcesoriach.