COS WSPIERA WYSTAWĘ AGNES MARTIN W MUZEUM SOLOMON R. GUGGENHEIM’A

Szwedzka marka COS nawiązała współpracę z słynnym muzeum Solomon R. Guggenheim w Nowym Jorku, która rozpocznie się 7-ego października bieżącego roku i potrwa do 11 stycznia 2017 roku.

COS został sponsorem dotychczas największej retrospektywy amerykańskiej malarki Agnes Martin, któa jest znana z bardzo subtelnych i sugestywnych płócien malowanych delikatną ołówkową kreską oraz obrazów z motywem kratki. Jej estetyka miała i nadal ma ogromny wpływ na artystów teraźniejszych, jak i tych w XX wieku. Wystawa odbędzie się rotundzie Muzeum Guggenheim’a. Podczas retrospektywy będzie można zobaczyć obrazy, rysunki, nadruki oraz rzeźby – wszystkie elementy, które składają się na spektrum prac Martin. Twórczość artystki od wielu lat inspirowała projektantów marki COS.

Dyrektor kreatywna marki COS, Karin Gustafsson powiedziała o projekcie: “Sponsorowanie wystawy twórczości Martin to dla nas przywilej. Niesamowite bogactwo i wrażliwość jej prac od zawsze inspirowało nasze projekty i tkaniny. To jak subtelnie używała kolorów oraz jak bardzo była oddana swojej technice i stylowi, sprawia, że z pozoru proste linie i kratki, stają się czymś wyjątkowym.”

Aby uczcić współpracę z Muzeum Guggenheim przy tej wystawie, COS stworzył limitowaną kolekcję kapsułową inspirowaną pracami Agnes Martin. Zainspirowany kultowymi i geometrycznymi kompozycjami, zespół projektantów marki COS, stworzył unikalny zestaw nadruków, który pojawi się na 12 modelach, które wspólnie stworzą kolekcję damską i męską. Karin Gustafsson dodaje: “To była fantastyczna szansa, żeby stworzyć tę kolekcję i podczas tego procesu odkrywać nowe sylwetki oraz kroje. Minimalistyczne ubrania mają w sobie niezwykłą swobodę oraz wyraz artystyczny.

Kolekcja pojawi się w 7-ego października bieżącego roku, na całym świecie. Procent z dochodu od sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne i zostanie przekazany fundacji Agnes Martin Foundation.