Dekton Onirika Awake

Cosentino na Warsaw Home 2022! Poznaj najnowsze trendy

Wkrótce rusza nowa edycja targów Warszaw Home. Jesienne wydarzenie stało się znane w branży wyposażenia wnętrz i designu. W podwarszawskim Nadarzynie będzie można poznać nowe rozwiązania do aranżacji wnętrz oraz spotkać się z czołowymi designerami, architektami, projektantami wnętrz i producentami z całego świata. Co przygotowała hiszpańska firma Cosentino w ramach Warsaw Home 2022? Goście będą mogli zobaczyć wielkoformatowe powierzchnie Dekton, Silestone i Sensa, ale nie tylko!

Tegoroczne stoisko Cosentino na Warsaw Home 2022, zaprojektowane w formie instalacji artystycznej przez wielokrotnie nagradzany duet projektantów Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza z Grynasz Studio, to wizualna opowieść o Hiszpanii, gościnnej, pełnej słońca, kolorów, szlachetnych materiałów i genialnej architektury. Geometryczne płaszczyzny, detal i kolorystyka będą nawiązaniem do projektów znanego architekta hiszpańskiego postmodernizmu – Ricardo Bofilla. Część instalacji będzie stanowić swoisty hołd oddany temu wyjątkowemu twórcy.

Goście odnajdą w przestrzeni stoiska nie tylko portfolio materiałów, ale także wiele informacji o procesie ich produkcji, optymalizacji zużycia energii, działaniach proekologicznych, a także o właściwościach produktów. Zwiedzający będą mogli spełnić się twórczo i wziąć udział w konkursie na najciekawszy moodboard z użyciem próbek materiałów Cosentino. Wygranymi w konkursie będą zestawy porcelany od Zaczyn Studio, zaprojektowanej przez twórców koncepcji stoiska – Grynasz Studio. A wszystko to oprawione w wyjątkowe kolory i formy, skąpane w świetle fenomenalnej instalacji.

Goście specjalni – Grynasz Studio, Szczęsny, Szczelina i laureaci EUMies 2022

Na stoisku Cosentino nie zabraknie ekscytujących rozmów z wyjątkowymi gośćmi oraz architektami polskiej i hiszpańskiej sceny projektowej. W czwartek, 20 października o godz. 14:00 do „Rozmów przy stole” z dziennikarką DD TVN Katarzyną Jaroszyńską, zasiądą twórcy stoiska – Grynasz Studio, wybitny polski architekt Jakub Szczęsny oraz założyciel magazynu Architecture Snob, ekspert w Fundacji Mies van der Rohe, Marcin Szczelina.

Kolejnego dnia, w piątek 21 października o godz. 13:00, odwiedzający stoisko spotkają się z prawdziwymi gwiazdami architektury – Martą Peris i Jose Toral, finalistami tegorocznego konkursu Mies Van der Rohe Award, z barcelońskiej pracowni Peris+Toral Arquitectos. Rozmowę o współczesnym projektowaniu poprowadzi Magda Maciąg – architektka, członkini zarządu OW SARP i pełnomocniczka ds. programowych Zodiak Warszawski Pawilon Architektury. Piątek, 21 października upłynie gościom Cosentino przy hiszpańskich rytmach i przekąskach.

Targi Warsaw Home 2022 odbędą się w centrum Ptak Warsaw Expo. To największy tego typu obiekt w Europie Środkowej, na który składa się 6 nowoczesnych hal wystawienniczych. Ptak Warsaw Expo znajduje się w Nadarzynie przy ul. Katowickiej 62. Przestrzeń wystawiennicza Cosentino zlokalizowana będzie w Hali D, na stoisku D2.07.

Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.cosentino.com

Czytaj też: WydarzeniaKamień | Wnętrza | Kuchnia | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł powstał we współpracy z marką Cosentino.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły