Cracow Fashion Awards: redakcja whiteMAD wyróżniła Magdalenę Kulczak

Moda inspirowana spadochronami? Czemu nie! Właśnie taka jest kolekcja Freefly zaprojektowana przez młodą projektantkę mody Magdalenę Kulczak, która została wyróżniona przez naszą redakcję w ramach tegorocznego Cracow Fashion Awards. Jej pomysłowa zabawa formą, a także nieoczywiste odniesienia sprawiły, że to właśnie kolekcja Freefly przypadła do gustu przedstawicielom naszej redakcji. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Kolekcja Freefly zostałą zainspirowana spadochronami, ich formą oraz materiałem, z którego są wykonywane.  Kolekcja jest oversize’owa – unisex. Obszerność form w kolekcji ma odzwierciedlać wielkosć spadochronu i jego obłe kształty. Materiałem dominującym w kolekcji jest rip-stop – ultralekki i wytrzymały nylon o splocie rip-stop, czyli strukturze regularnej kratki. Tkanina ze względu na swoje przeznaczenie jest wiatroszczelna i wodoodporna oraz pokryta z jednej strony impregnatem z poliuretanu. Dominującymi kolorami w kolekcji jest pomarańcz, granat oraz szary.Część kolekcji została uszyta z podwójnych tkanin rip-stop, w jednym kolorze od wewnątrz i drugim od zewnątrz. Co daje efekt błysku w zależności od padania światła na tkaninę. Cała kolekcja została wykończona gumkami w pomarańczowym i szarym kolorze oraz stoperami. Autorskimi akcesoriami w kolekcji są szelki. Zdjęcia wykonał Mateusz Woźniak.

Magdalena Kulczak swoją pracę wykonała pod okiem mgra Wojciecha Bednarza w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Obecnia Magda pracuję jako młodszy projektant w VRG S.A.

Czytaj też: Moda | Kolekcja | Projektant | Polscy projektanci | Pokaz mody | Minimalizm

 

źródło: materiały prasowe / Cracow Fashion Awards
zdjęcia: Mateusz Woźniak.