Cykl spotkań ARCHITEKA i projekcja filmu BLOKI w Warszawie

Już w czwartek 16 marca odbędzie się pierwsze spotkanie cyklu ARCHITEKA, który organizowane jest przez Koło Architektury Zrównoważonej OWSARP i m.st. Warszawę. Inauguracją cyklu będzie projekcja filmu BLOKI w reżyserii Konrada Królikowskiego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 marca o godzinie 18 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

Surowe, niekochane – szare mury, które wychowały setki tysięcy Polaków. Ciasne korytarze, zepsuty domofon, zapach niedzielnego obiadu na klatce schodowej. Bloki wiedzą o nas wszystko, a co my tak na prawdę wiemy o nich? Dlaczego tak wyglądają, kto je projektował? A jak powinny wyglądać bloki dzisiaj? Jak projektować zrównoważone, przyjazne, a przede wszystkim dostępne dla wszystkich budynki wielorodzinne? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas dyskusji po filmie.

Moderatorka dyskusji: Klara Janicka – aktywna architektka, project manager, związana z pracownią APA Wojciechowski; pracowała m.in. przy projekcie osiedla Riverview w Gdańsku; członkini Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP.

Paneliści:

Anna Tofiluk – architektka, adiunktka na Wydziale Architektury PW w Zakładzie Projektowania Prośrodowiskowego; zainteresowania naukowe: zrównoważone projektowanie architektoniczne/urbanistyczne, ergonomia, projektowanie uniwersalne, technologie budowlane w architekturze ze szczególnym uwzględnieniem prefabrykacji; członkini Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP.

Łukasz Drozda – urbanista i politolog, adiunkt na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW oraz wykładowca w School of Ideas Uniwersytetu SWPS, autor książki “Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce”; jego badania koncentrują się na konfliktach i nierównościach w przestrzeni miejskiej oraz gentryfikacji; aktualnie prowadzi projekt badawczy poświęcony stanowieniu polityki miejskiej w wybranych miastach Polski, Niemiec i Ukrainy.

Wojciech Kotecki – architekt, współtwórca pracowni BBGK; specjalista od masterplanningu i architektury mieszkaniowej; autor m.in. – 19. Dzielnicy, Manifestu Prefabrykacji – czyli budynku Sprzeczna 4, Warszawskiej Dzielnicy Społecznej, czy nowego masterplanu na terenach Polfy.

Zwiastun:


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Blok | Miasto | Urbanistyka | Architektura PRL | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie