CYVONYUK to polska marka odzieżowa założona w 2016 roku przez Aleksandrę Cywoniuk.

Aleksandra z wykształcenia jest architektem urbanistą. Specjalizuje się w architekturze wnętrz oraz projektowaniu graficznym. Szkoliła się w zakresie konstrukcji odzieży i kreatywnego szycia oraz projektowania i stylizacji odzieży. Jest laureatką konkursów architektonicznych, była nagradzana m. in. przez Stowarzyszenie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Zawsze jednak marzyła o stworzeniu autorskiej marki modowej, sygnowanej jej własnym nazwiskiem. Osiągnęła swój cel, wykształciła własną estetykę i projektową pewność siebie.

W projektowaniu najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze jest poznanie siebie. Tylko kiedy poznasz siebie, możesz być pewien efektu swojej pracy. Tylko wtedy Twoja praca będzie szczera i tylko to da Ci poczucie szczęścia niezależne od nikogo i niczego.

Premierowa kolekcja powstawała dwa lata. W tym czasie pracowano nie tylko nad odzieżą. Poświęcono się stworzeniu wizerunku całkowitego – zaczynając od obecności w internecie, jakości obsługi i rozwiązań graficznych, przez strategię marketingową, projekt opakowań i pierwszy kontakt z klientem, kończąc na trwałym zadowoleniu oraz komforcie noszenia produktów. CYVONYUK do produkcji wykorzystuje tylko tkaniny i dzianiny o naturalnym składzie. Głównymi surowcami, z których wykonane są ubrania to bawełna i jedwab.