Mniej znaczy więcej. To założenie jest coraz częściej spotykane wśród architektów na całym świecie i co cieszy jeszcze bardziej – jest równie popularne wśród samych inwestorów. Poznajcie Little House, który powstał w samym sercu lasu, tuż nad brzegiem urokliwego jeziora. 

Dom zaprojektowała pracownia MW Works, która znana jest ze swojego prostego i minimalistycznego podejścia do projektowania. Ich najnowsze dzieło, nazwane Little House to niewielka chatka letniskowa, która powstała na zamówienie prywatnego inwestora, marzącego o weekendowej bazie wypadowej.

Little House mieści się w sercu waszyngtońskiego lasu w miejscowości Seabeck. Co więcej, domek zlokalizowany został nad brzegiem Hood Canal, wąskiej zatoki wchodzącej w skład całego systemu naturalnych kanałów zwanego Puget Sound. Architekci zaproponowali właścicielom prostą, sześcienną bryłę, która z jednej strony została niemal w całości przeszklona za pomocą panoramicznych okien. Pozostała część fasady pokryta została opalanym drewnem cedrowym i cementem barwionym na czarno, dzięki czemu domek idealnie wpisuje się w surowy, nieco mroczny klimat gęstego lasu.

Co ciekawe domek powstał na istniejącym już fundamencie, na którym wcześniej stała chatka rybacka. Podstawa domu ma kształt kwadratu o boku 6 metrów, a całą powierzchnia użytkowa, obu pięter domu wyniosła 106 metrów kwadratowych. W domku znajdziemy łazienkę, salon z aneksem kuchennym i kominkiem, a także dwie sypialnie z widokiem na zatokę.